Dağlık Karabağ Vizesi İçin Gerekli Evraklar

'Ülkeler' forumunda EyLüL tarafından 6 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Dağlık Karabağ Vizesi İçin Evrak Bilgisi,
  Dağlık Karabağ Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

  Azerbaycan Hükümeti, belirli ülkelerin vatandaşlarına, belirli bir süre için vize almak zorunda kalmadan, umumi Azerbaycan pasaportu ile turizm veya iş amaçlı Azerbaycan ziyareti, ve diplomatik ve hizmet pasaportu ile resmi amaçlı Azerbaycan ziyareti için giriş izni verir

  Genel Vize Koşulları
  Pasaport, verilen Azerbaycan vizesinin bitim tarihinden sonra en az 6 ay geçerli olmalıdır. Bir yabancı ülke vatandaşının pasaport süresinin bitimine 3 aydan az bir süre varsa, vize verilmeyecektir.

  Umumi pasaport ile hizmet pasaportu için vize alması gerekli olan listelenen belirli ülkelerin vatandaşları, Azerbaycan'a seyahat etmeden önce vize almak zorunda. Vizeler, Azerbaycan Cumhuriyeti büyükelçiliklerinde veya konsolosluklarında ya da Azerbaycan Cumhuriyeti sınırındaki geçiş noktalarında varıldığında verilir.

  Azerbaycan Hükümeti, hukuken Azerbaycan'ın parçası olan ve Ermenistan tarafından işgal edilmiş, ayrılıkçı Dağlık Karabağ bölgesini onu çevreleyen toprakları ve tamamen Ermenistan toprakları içinde yer alan Kerki, Yukarı Eskipara, Berhudarlı ve Sofulu eksklavlarını, Azerbaycan Hükümeti'nin izni olmadan yabancı ülke vatandaşlarının ziyaret etmelerini kesinlikle yasaklıyor.