Dağdan inenlere 5 bin lira

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 9 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dağdan inenlere 5 bin lira
  Demokratik açılım kapsamında dağdan inen teröristlere ekonomik yardım yapılacak.
  09 Kasım 2009 / 09:23


  Ak Parti Hükümeti’nin, “Demokratik Açılım” kapsamında boşaltmaya hazırlandığı, 11 bin kişinin yaşadığı Kuzey Irak’taki Mahmur Kampı’nın tahliye planı netlik kazanmaya başladı.

  Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Mahmur’un Kampı’nın boşaltılması sürecinde Türkiye’ye gelecek olan binlerce kişinin, sosyal yaşama entegrasyonun ekonomik boyutu belirginleşiyor. Eve dönecekler için iki kanallı yardım sistemi işletilecek. Hükümetin planladığı destek paketinin ilki, Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında gündeme gelecek. Hükümet, Türkiye’ye giriş yapan her aileye SRAP yoluyla 5 bin TL’ye kadar maddi yardım yapılmasını düşünüyor.

  TERÖR TAZMİNATINDAN FAYDALANMA YOLU

  İkinci kanal ise kamuoyunda “Terör Tazminatı” olarak bilinen “5233 sayılı yasa” üzerinden olacak. Terör eylemleri veya terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler nedeniyle oluşan maddi zararların tazminini öngören yasa, köylerine geri dönecek ailelere “evlerini yaptırma, eski tarlalarını kullanma” imkanı gibi olanaklar sunacak.

  Köyünün boşaltılması nedeniyle Türkiye’yi terk ederek Kuzey Irak’a yerleşen ailelerin, Mahmur Kampı’nda bulundukları sürede uğradıkları maddi kayıplar “Terör Tazminatı” adı altında karşılanabilecek. Buna göre, Mahmur’a yerleşen ailelere, tarlalarından ekin alamadıkları süre dikkate alınarak hesaplanacak miktarda tazminat verilecek. Ayrıca yıkılan evlerin onarımı veya yeniden yapılması konusunda da ailelere tazminat ödenebilecek.
  Türkiye’ye dönüş yapacaklardan askerlik çağında olanlara ise “en az bir yıl askere alınmayacakları” güvencesi verilecek. Bu kişiler kendilerine tanınan süre içinde yeni düzenlerini kuracaklar ve daha sonra askerlik yapacaklar.

  KAMPTA DOĞANA VATANDAŞLIK STATÜSÜ

  Türkiyeli mültecilerin Mahmur Kampı’nda doğan çocuklarına, “TC vatandaşlığı” statüsü sağlanacak. Mahmur Kampı’nda Türk vatandaşlarıyla evlenen yabancı uyruklular ile bu evlilikten doğan çocuklar da, Türk vatandaşlığına alınacaklar.

  Hükümet, Kürt açılımı sürecinde üniversitelerde açılan Kürt Dili ve Edebiyatı bölümlerinin yanı sıra, Kürt dili ve kültürü üzerine araştırmalar yapmak üzere iki büyük kentte Kürdoloji Enstitüleri de açılmasını istiyor.
  Enstitülerin, Güneydoğu’daki üniversitelerden ziyade Ankara ve İstanbul’da kurulmasını planlayan hükümet, Ankara ve İstanbul’daki bazı üniversitelerle temas kurarak zemin yokluyor.

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Dicle Üniversitesi’nin senato kararı aldıktan sonra Kürdoloji Enstitüsü kurulması için teklifte bulunmasını da istedi. YÖK Başkanvekili Prof. Dr. İzzet Özgenç; Kürdoloji Enstitüsü açmak üzere başvuruda bulunan Dicle Üniversitesi’nin yazılı talebini reddetmediklerini, usulüne uygun teklif yapmak üzere iade ettiklerini açıkladı.
   
 2. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  Bu haber doğruysa ben hemen dağa çıkıyorum ve geri iniyorum.Dr. bu ne? demek geldi içimden.Adamlara nerdeyse madalya ve üstün nişan takacaklar.Bu kadara da olmaz dedirtmeye başladılar ne yapacaklarını şaırdılar.Madem o kadar akıllı ve zekiler yerdeki halka versinler bu parayı.Kaymakamlıkların dağıttığı ve yazık ki milletin kuyruğa girerek aldığı 100 lira ile dönmüyor bu işler.Yazık.
   
 3. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  O Kadar Askerimizi Şehit EttiLeR Ama ßizimkiLeR OnLara Para VeriyorLaR...
   
 4. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  evet ilk defa sana katılıyorum
   
 5. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  Tşkkr ederim Hep ÜzüLürdüm laledevri ßana Hiç KatıLmıyo Die
   
 6. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  :f30: :f30: üzülmene gerek kalmadı artık By_fear üzülme :f30:
   
 7. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  Hayrola ne yaptınız...Kimseye söylemem emin olun :)
   
 8. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira  Evet bende sana katılıyorum o kadar şehit verdik onlar yüzünden ondan sonra bir de pra veriliyor he :D çok komik xD:f196:
   
 9. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  laledevri çok ii ßilir ne yaptıını
   
 10. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  :) Ben de birşeye üzülsem olurmu :f30:
  Neyse konunun ciddiyetini bozmayalım :oops:
   
 11. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  Bizi Su din Bu din Diye ayırmaya calisiolar sonra sen solsun sen sagsın die ayırmaya calıstılar vb. seyler olmayınca simdi de Baris diolar nasıl is bole buuuuuu
   
 12. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  ßlue aßLacımm Ne Demk İstyrSuN Yani ßen Konunun Ciddiyetinimi ßozdum:oops:
   
 13. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  Sen değil ben bozdum sanırım :oops::f196::)
   
 14. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  Yok ÖyLe Demek İstemedim Ama Neyse :f196:
   
 15. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  ya ben bişey yapmadım ne oluyo
   
 16. Cevap: Dağdan inenlere 5 bin lira

  Dua Ediyorum Dua ediyorum su tayyibi idamla yargılayıp apoyla beraber asabilecek bi basbakan gelsin diye dua ediyorum. bska bisi deiL.