da vinci şifresi

'Güncel Bilgiler' forumunda şeker2 tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. Da Vinci'nin şifresi çöz çöz bitmiyor!
  11/12/2007 |

  Kategori: guncel|  Da Vinci'nin şok edici şifresi
  The Sun gazetesinin haberine göre, dünyanın en ünlü ressamlarından Leonardo da Vinci'nin resimlerindeki şifreler çözüldü.

  El yazıları ancak aynayla bakıldığında düzgün okunabilen da Vinci'nin en ünlü resimlerine aynayla bakıldığında esrarengiz yüzler görülebildiği iddia ediliyor.

  The Sun gazetesi, bütün dünyada milyonlarca adet satan Dan Brown'un 'Da Vinci Şifresi' adındaki kitabına gönderme yaptığı haberinde, araştırmacıların ayna yöntemiyle baktıkları Mona Lisa, Bakire ve Çocuk tablolarında bir takım yaratıklar bulunduğunu saptadıklarını iddia etti.

  ------------ --------- --------- --------- ---
  Leonardo Da Vinci’nin tabloları üzerinde çalışan bir grup sanat tarihçisi, ressamın bazı tablolarına aynayla bakılınca Tanrı figürü belirdiğini söyledi

  Ünlü İtalyan ressam Leonardo Da Vinci’nin eserlerinin içine gizlenmiş ve ancak aynada bakıldığı zaman görülebilen gizemli yüzler ve dini semboller ortaya çıktı.

  Uzmanların uzun araştırmaları sonucu tespit edilen figürler için ilginç yorumlar yapıldı. Resimler üzerinde çalışan ve sanat tarihçilerinden oluşan “Kutsal Kitap ve Tabloların Aynası” adlı grup, Da Vinci’nin yaşadığı dönemde Katolik Kilisesi tarafından sapkınlıkla suçlandığı için özel düşüncelerini bu şekilde resimlerine gizlediğini belirledi.

  Ressamın en ünlü eserleri olan “Mona Lisa” ile “Bakire ve Çocuk” tablolarında aynı yöntemle Tanrı figürü işlendiğini öne süren grup, gizemli görüntüyü internet sitelerine de koydu. Buna göre, Mona Lisa tablosundaki resmin sağ kolunun alt kısmında, Yahudi Tanrısı Yehova’yı Vatikan tacını giymiş şekilde resmeden bir figür ortaya çıkıyor.

  AZİZ JOHN TABLOSUNDA GİZLİ ADEM İLE HAVVA

  “İsa’nın Son Akşam Yemeği” adlı tabloda ters duran bir kutsal kase şekli belirirken, “Aziz John” tablosunda ise Adem ve Havva’yı cennet bahçesindeyken gösteren bir figür yer alıyor.

  YAHUDİ TANRISI BELİRİYOR

  “Bakire ve Çocuk” tablosuna aynayla bakılınca, Yahudi Tanrısı Yehova, Vatikan tacıyla görülüyor.
    2. [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
    3. :f73::f73::f73:
  ilginç bir haber bakalım daha neler çıkaracaklar, insanların uğraşacak işleri yok sanırım ki sürekli bu tarz şifrelerle uğraşıyorlar adam açıkca görülmesini istese gizlermiydi :f30: direk gizlediği şeyi ön plana çıkaracak resimler yapardı değil mi ama :f106:
    4. Çook sağol şeker... Leonardo hayranı olarak yeni teknolojilik yöntemlerle daha birçok şifre çözüleceğini düşünüyorum...
  Leonardonun gözüne gelen ışık herkesin gözlerine gelen ışıkla aynı olmasına rağmen o ışığı beynine nasıl yansıtıyorsa artık, hayatı bambaşka şekilde görmesini sağladığına inanıyorum....
    5. dikkate alınacak resimler bence