Çürütülmüş Güzellik Efsaneleri

'Kişisel Bakım' forumunda Pardus tarafından 1 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Güzelliğin kuralların basit ve kesin olduğunu duysakta gerçek şu ki, çevremiz gerçek olmayan ve değişik güzellik efsaneleri ile dolu. Hayata bakış açınızı değiştirecek tavsiyelerimizi okuyun.

  mageshack.us/img100/2969/guzellikefsane1r.jpg[/IMG]
  Uzmanlar bu görüşün yanlış olduğunu öngörüyorlar. Koyu saç rengine sahip insanların lazerle çözüm bulmaları sarışınlara göre çok daha zor. Lazer tedavisi gören sarışın bayanların aldığı sonuçların yüzde 70 ile 90 arasında başarılı olduğu belirtiliyor.

  Dişlerinize Limon Sürmek Dişlerinizi Beyazlatır

  Bu yöntem belki yararlı olabilir ama uzmanlara göre bu işlem sonunda dişlerinizin gördüğü zarar yararından daha fazladır. Eğer dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız haftada birkaç kez dişlerinizi soda ve su karışımı ile fırçalamanızdır.

  Organik Ürünler = Zayıf Sonuçlar

  Bazı insanlar eğer organik ürünler kullanırlarsa ciltlerinde bir değişiklik olmayacağını düşünüyorlar. Ama cildimizin sağlıklı görünmesi için vitamine ve besleyici maddelere ihtiyacı var.

  Yapay Güçlendiriciler Tırnaklara Zarar Verir

  Bu kesinlikle gerçek değil. Zarar veren yapay tırnaklar ya da yapışkanlar değildir. Esas tırnaklarınıza zarar veren takma tırnakları çekerek çıkartmanızdır.


  Sık Kesimler Saçınızın Uzaması İçin Gereklidir

  Saçınız kestirsenizde kestirmesenizde aynı oranda uzar. Ama devamlı düzeltmeler saçınızın kırılmasını önler ve saçlarınız böylece daha sağlıklı görünür.

  Sivilcelerin Sebebi Yağlı Ciltlerdir

  Bazen doğrudur ama insanların yüzünde sivilce çıkmasının kesin ve belirli bir nedeni yoktur.

  O Rengi Giyemem

  Kırmızı giydiğinizde belki palyaçoyu andırabilirsiniz ama diğer taraftan da kırmızı içinizdeki Katherine Hepburn'u açığa çıkartacaktır.

  Klor Saçınızı Yeşile Çevirir

  Bunun sebebi klor değil bakırdır. Genellikle bu sarışın bayanlar için geçerlidir çünkü saç pigmentleri daha azdır. Düşük pH'a sahip bir şampuanla bu önlenebilir.

  Bacak Bacak Üstüne Atmak Varise Yol Açar

  Bu kesinlikle yanlıştır. Bacaklarınızda varis oluşmasının en önemli nedeni genlerinizdir. Eğer annenizde ya da anneannenizde varis varsa, sizde de olma ihtimali çok yüksektir.
   
 2. Cevap: Çürütülmüş Güzellik Efsaneleri

  Limon süremem ki zaten dişlerime bir ay yemek yiyemezdim sanırım :) tesekkürler Pardus