Cumhurbaşkanı Abdullah Gül MİT ile ilgili açıklaması

'Haberler' forumunda eftelya tarafından 10 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den MİT açıklaması geldi..


  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve bazı eski yöneticilerin KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılması ile ilgili olarak, ''Kurumlar, kanunlarla verilen görevlerini yerine getirmelerinden dolayı suçlanırken, çok dikkatli olunması gerekir. Bu konu ve bütün bunların yaşanması Türkiye için gerçekten talihsizliktir ve üzücüdür'' dedi.

  Cumhurbaşkanı sözlerine, ''Herkesin büyük resme bakmasını isterim'' diyerek başladı.
  Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgenin olağanüstü bir dönemden geçtiğine işaret ederek, bölgenin hiçbir zaman bu kadar sıcak bir ortam içerisinde olmadığını ifade etti.
  Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde olağanüstü gelişmeler yaşandığını yineleyerek, şöyle devam etti''Lehte ve aleyhte olağanüstü değişiklikler oluyor. Bütün bunlar Türkiye'nin geleceğini, milli güvenliği, milli çıkarları yakından ilgilendirmekte. Böyle bir ortamda kanunlarla verilen yetkiler var. Kurumlar, kanunlarla verilen görevlerini yerine getirmelerinden dolayı suçlanırken, çok dikkatli olunması gerekir. Bu konu ve bütün bunların yaşanması Türkiye için gerçekten talihsizliktir ve üzücüdür. Ümit ederim herkes soğukkanlılığını korur ve her şey yerli yerine oturur.''

  [​IMG]

  haberturk.com​