Cuma Günü Fıkrası

'Eğlence' forumunda zamaneanne tarafından 7 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. Cuma Günü Fıkraları


  En Güzel Cuma Fıkraları  Adamın biri cuma günü ölmüş ve gömmüşler.
  Oğlu hocaya gitmiş ve
  "babam cuma günü öldü öbür tarafta nasıl karşılanır?" diye sormuş.
  Hocada sormuş
  "namaz kılarmıydı?"
  "hayır! ama cuma günü öldü".
  "Kumarı içkisi varmıydı?"
  "Vardı ama cuma günü öldü"
  "Yalan söylermiydi?"
  "Evet ama cuma günü öldü"
  "Hovardalığı varmıydı?"
  "Evet ama cuma günü öldü"
  Hoca sonunda sinirlenmiş ve
  "Cuma günü ellemezler ama Cumartesi işini görürler" demiş.

  *****
  Hoca gezmeğe gittiği bir kasabada Cuma namazını kılmış. Kalabalıkla beraber camiden çıkarken yoldan geçen bir adam yanına yak...
  Hoca gezmeğe gittiği bir kasabada Cuma namazını kılmış. Kalabalıkla beraber camiden çıkarken yoldan geçen bir adam yanına yaklaşıp:
  - “Efendi demiş, “bugün günlerden ne ?
  - “Yabancıyım demiş Hoca, “sizin günlerinizi bilmem.

  *****

  Bektaşinin biri cuma günü bir caminin önünden gecerken,hocanın verdiği vaazı,yoldan duyar. bektaşi hocanın verdiği vaaza kulak verir, ve Bektaşiye göre hocanın anlattıkları hep yalandır.

  Bektaşi dayanamaz ve camiye girer. bir köşeye oturur ve hoçanın vaazını dinlemeye devam eder,bektaşi içinden ,ben bu yalana daha fazla dayanamam der ve, ayaga kalkarak..aniden Heey camat, bu hocanın anlattıkları hep yalan,sakın inanmayın der. bunun üzerine herkes döner bektaşiye bakar..hocada buna sert tepki gösterir ve
  Heeey camati müslimin, aramaızda bir zındık var , şuna haddini bildirin der. Bunun üzerine camiide bulunan cemaat, bektaşinin üzerine saldırır.ve Bektaşi orada yediği dayakla kalır.

  gel zaman git zaman , yine bir cuma günü Bektaşi yine aynı camiinin önünden gecer.ve aynı hoça gene vaaz verir ve Bektaşi gene dayanamaz ve içeriye girer.

  Bektaşiye göre hocanın anlattıkları gene hep yalandır.Bu sefer bektaşinin aklına parlak bir fikir gelir..ve ayağa kalkar:

  "Heeey camaat bu hoca varya bu hoca öyle bir ermiş hocaki bunun sacının bir telinden alan cennete gider vallahi" der.bunun üzerine cemaat hocanın üzerine hurra, yürür,ve hoca orada don gömlek, birazda hırpalanmış şekilde kalır