cübbeli ahmet hoca Neden tutuklandı

'Haberler' forumunda Dark tarafından 12 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. cübbeli ahmet hoca neden tutuklandı Ama Neden?

  Her şey Mahmut Ünlünün bir buçuk yıl önce seks kasetinin internete düşmesiyle başladı. Cübbeli Ahmet, hem videonun internetten silinmesi ile ilgili hem de videoyu yükleyenlerle ilgili şikayetçi oldu. Cüppeli Ahmetin bu şikayetle yetinmediği, videoyu yükleyenleri bulmak için üç ayrı suç örgütü ile irtibata girdiği de ileri sürüldü.


  Cübbelinin irtibata geçtiği suç örgütü liderlerinin ise Karagümrük çetesinden Nejat Ergin ile Sedat Peker ve Abdullah Şanlıer olduğu iddia edildi. Cüppelinin Elimde seks kasetin var diyen H.D.yi susturmak için, cezaevindeki Sedat Pekere mektup yazdığı da öne sürüldü.


  Cüppeliye yapılan tek şantaj bu değildi. Gülruh isimli yabancı bir kadınla görünürtülerinin elinde olduğunu söyleyen A.N.Y., Cüppeliden 50 bin TL para istedi. İddiaya göre, Cüppeli Karagümrük çetesi ile irtibata geçti. Cübbelinin yakınındaki adamları vasıtasıyla yaptığı bu görüşmeler polis tarafından da fiziki takibe alındı. Nejat Ergin ile Cüppelinin adamlarının 19 Mayıs 2011de bir otelde buluştuğu belirlendi.


  Cüppelinin koruması F. ile Sedat Pekerin adamı Y.D. arasında da, 28 Ekim 2011de bir telefon görüşmesi kaydedildi. Görüşmede Y.D., “Ben yazdım tabii, tam izah edemedim, ama Hocam üzülmesin dedi, Hocam yardım ederim o konuda, hiç şey yapmasın o dedi ifadesini kullanıyor.


  Cüppeli Ahmet ile ilgili en ağır iddia ise beyaz kadın ticareti oldu. İddialara göre, Cüppeli yakın adamlarına ikisi Özbekistan, üçü Faslı beş kadın buldu. Kadınlar Cüppeli ile fuhuş yapması için tehdit edildi.


  Polisin fizik takibine göre, Cüppelinin sağ kolu B.S., hayat kadını bulmak için 20 günlüğüne Fasa gitti. 21 Eylül 2011de bu kişi hayat kadınlarını alarak Cüppelinin Fatihteki evine geldi. Cüppelinin adamlarının bu kadınlarla görüşmeleri de polis tarafından görüntülendi.