Colet 2012 İtalyan Gelinlik Modelleri

'Moda Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 9 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Colet 2012 Gelinlik Modeller

  2012 yılında düğününüz mü var?
  Nasıl bir gelinlik giyeceğinize karar vermediniz mi henüz?Bugün sizin için ünlü bir İtalyan tasarımcısının Colet marka gelinlik modellerini inceledik.Bakalım sizlerde bu tasarımları beğenecek misiniz?

  [​IMG]
  Tamamı dantel olan üst kısmın göğüs ayracının üstü tül ile kapanmış. Etek büzüştürülerek dağınık toplama yapılmış modelin ön kısmında iki kat eteğin saten ucuna kalın dantel kullanılmış. Dantel saten karışımı ve eldiven, bilek üstünde büzüşük ve bol kesim olarak tasarlanmış. Gerçekten çok şirin ve çok ilgi çekici bir model.


  Colet marka bu gelinlik modelinde omuz askıları ip şeklinde olan modelin derin göğüs dekoltesi bulunmakta. Belin biraz üst kısmına kadar gelmiş dantel yerini satene bırakıyor. A kesim eteğin üstü tül üstüne dantel şeklinde. Duvağa, gelinliğin gövdesindeki dantelden (uçlarına) kullanmış ve diğer kısımlara sade tül tercih etmişler. Gerçekten çok sempatik ve gönül çelici bir görüntüsü var.
  [​IMG]
  Kalp yakaya benzer göğüs kısmında inişli çıkışlı bi kesim tercih edilmiş. Dantel olan üst kısmı vücudu sarıyor.eteğin arka ve yan kısımları dağınık toplama ön kısmına da gene iki kat saten ve uçlarına dantel ilavesi yapılmış. Oldukça hoş bir model..


  Kalp yakanın üstüne saten şeritle farklı bi hava yaratılmış. Gövdeyi saran üst kısmın tamamı dantel. Eteğinin tülüne enteresan bi toplama şekli yapılmış modelin etek uçları da dantelden oluşuyor. Etek toplamasının ilk katına küçük ikinci katına ise büyük çiçek motifi yapılmış. Farklı ve güzel bi model.
  [​IMG]
  2012 yılının bir diğer iddialı İtalyan gelinlik modeli olan bu üründe üst kısmına gene dantel kullanılmış modelin tam göğüs altında satenden bi şerit yapılmış. Kollara dantelli tülden ve alta doğru oldukça bollaşan kolluklar ilave edilmiş. Eteği ise saten olup dağınık toplama yapılmış çalışmanın etek uçlarına da dantel eklenmiş. Çok zarif bir model.
  [​IMG]
  Kalp yaka tercih edilmiş olan bu tasarımın gövde kısmında dantel kullanılmış. Beline satenden kemer görüntüsü verilmiş ince drape yapılmış olan modele farklı bi etek çalışılmış. Asimetrik kesimler yapılmış tül eteğin her ucunda saten şeritler bulunuyor. Farklı ve hoş bir model.
  [​IMG]

  Dantelin ağırlık verildiği modelin kalp yakasının üstünden boyuna kadar uzayan dantel çok hoş bi görüntü vermiş. Toplama eteğin yan kısmındaki dantelle eteğe kazanadırılmış hareketle çok cici sevimli bi model. Tül eldiveniyle üzerinizde çok güzel duracaktır.  Değişik modelleri seven gelin adaylarının gözünden kaçırmaması gereken bir model daha. Kalp yaka yapılmış göğüs kısmı çapraz drape olarak yapılmış. Mendil etek kısmında tasarlanmış alt kısmı uzun değil ve dizin az yukarısında ayarlanmış. Mini etekli bu gelinlik modelinde eteğe çiçek serpmeleriyle çok sıcak, sevimli ve hoş görünen modelin yakasına gene çiçek ve bombeli bi hava verilmiş. Oldukça güzel ve çarpıcı bir model.


  Üst kısmı dantel alt kısmı tül olan modelin etekleri bombeli üç kat şeklinde ayarlanmış. Bel kısmına gümüş tonlarında çiçek ilaveli kemer eklenmiş model sade ve şık olmuş.
  [​IMG]

  Elbise tarzı gelinliklerden hoşlanan gelin adaylarımıza göre bi gelinlik olan bu modele kayık omuzluklar ve ip askı ilave edilmiş. Eteği ve üstü dantel olarak tasarlanmış model sade bi tasarım olmuş.İtalyan kesimlerini beğenen gelin adaylarına şimdiden 2012 yılında sonsuz mutluluklar dileriz.