Cogito sözlük anlamı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Blizzard tarafından 15 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Cogito Sözlük nedir?
  Fransız filozof Réne Descartes'in 'Cogito, ergo sum!' yani 'Düşünüyorum, o halde varım!' manasındaki sözünden ilhamla isimlendirilen Cogito Sözlük edep, ahlak ve saygı çerçevesinde beyan edilen her türlü fikre ve fikir sahiplerine ev sahipliği yapıyor.
  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cogito-5115.jpg]cogito-sözlük[/IMGALT]

  'İnsani fikre, samimi zikre 7/24 açık sözlük!', 'Gel, ne düşünürsen düşün, gel!', 'Kişilerin değil fikirlerin çarpıştığı sözlük!' gibi sloganlarla adını duyuran Cogito Sözlük; din, ırk, mezhep, cemiyet, ideoloji, parti, cinsiyet ayrımı yapmayan, provokasyona, sistemleşmiş dinlere, kutsal değerlere hakaret ve küfre prim vermeyen, 'aranan, beklenen, özlenen' sözlük profili çizen, esaslı bir düşünce platformu.
  Cogito Sözlük'ü diğerlerinden ayıran özelliklerinden bazıları; izahi yeterliliğin yanında mizahi yaklaşımın üst düzeyde olması, gündemdeki gelişmelerin suyunu çıkarmadan değerlendirilmesi, şahısların ilkel çatışmasından değil fikirlerin özgürce tartışılmasından beslenmesi ve magazinsel jurnaller yerine edebiyat, felsefe, sinema, müzik, siyaset gibi alanlarda paylaşımlar yapılması.
  Cogito Sözlük genel kültüre ve kişisel donanıma katkı sağlayacak bilgilerin yanı sıra orijinal mizah anlayışıyla da dikkat çekiyor. Mizahın bağdaştırıcı unsur olma özelliğini öne çıkaran sözlükte, binlerce sosyal tespit espritüel biçimde sunuluyor.

  Site Linki: cogito sözlük

  Cogito sözlük ile ilgili yazının devamını habervaktim.com Okuyabilirsiniz.