Çocukların yüzünde boya kullanmayın

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Pardus tarafından 7 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Çocukların yüzünde boya kullanmayın

  Çocukların yüzüne eğlence olsun diye boya sürmeyin. Çocuklarda derinin hassas olması nedeniyle bu kimyasalların deri altına geçmesi mümkün.
  Kayseri Erciyes Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, eğlence amaçlı çocuklarda yüz boyamanın sağlık açısından tehlikeli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Ekrem Aktaş, çocuklarda ciltlerin daha hassas olduğunu anlatarak, "Kullanılan boyalar kimyasaldır. Bu nedenle ciltleri hassas olan çocuklarda, bu kimyasalların deri altına geçme ihtimali vardır." dedi.

  Aktaş, boyaların deriyle emilmesi durumunda kana karışacağını, cilt hastalıkları olmak üzere karaciğer ve böbreklere kadar gidebilen kimyasalların ciddi rahatsızlıkları da ortaya çıkarabileceğini söyledi.

  Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kalıcı dövmelerin yaz dönemlerinde özellikle gençler tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, dövmenin yanı sıra vücudun değişik bölgelerine takılan piercing gibi metallerin de insan sağlığı için tehdit oluşturduğunu açıkladı. Aktaş, yapılan araştırmalarda bu tür vücuda zarar veren uygulamaların genelde psikolojik sorun yaşayan çocuk ve gençlerde ortaya çıktığını ifade etti.

   


  passer bunu beğendi.

 2. Cevap: Çocukların yüzünde boya kullanmayın

  çoçuklarda bunu farkında olmadan sürdürüyolar boyaları,bilgi için teşekkürler
    3. Cevap: Çocukların yüzünde boya kullanmayın

  Gerçekten hasta ettiğine şahit oldum ateş ve kusmaya halsizliğe yol açıyor..
  Bazı anneler sırf çocuğunu bilinçsizlikten olur olmaz zaman da bile elinden ne güzel süs geldiğini göstermek için bile yapıyorlar:(Uyarıma kulak asmadılar:f196:Teşekkürler pardus umarım birileri okuyup gözlerini açarlar..
   


Similar Threads: Çocukların yüzünde
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Asperger sendromlu çocukların özellikleri 13 Ocak 2010
Sağlıklı Yaşam Çocukların Diş Dostu Gıdalar neler? 13 Mart 2012
Sağlıklı Yaşam Çocuklarında dikkat eksikliği ve hiperaktivite 10 Şubat 2012
Sağlıklı Yaşam Çocuklarınız havuzda sağlığından olmasın 11 Şubat 2012
Sağlıklı Yaşam Çocukların odasında TV olmasının zararları varmı? 12 Şubat 2012