Çocuklarda İştahsızlığın Sebepleri Nelerdir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 11 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


 1. Çocuklarda görülen iştahsızlık problemi aileleri özellikle anneleri gerçekten çok zor durumda bırakıyor malesef.İştahsız bir çocuk Anne için oldukça can sıkıcı bir durumdur.Peki ne yapmak lazım iştahsız bir çocuğa sahipsek naısl davranmamız gerekir bende bir anne olarak bu sorunun yanıtını gerçekten çok merak ediyorum.Hani diyorlar ya bırakın uğraşmayın acıkırsa kendisi yer hayır yemiyor ne yaparsanız yapın yemiyor zorla yedirmek çocuğa ne gibi zarar veriyor? İştahsız çocuklarla ilgili merak edilen birçok soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/istahsizlik-nedenleri-36587.jpg]istahsizlik-nedenleri-36587[/IMGALT]

  İştahsızlığın nedenlerinin en başında gelen sorun ki bunu mutlaka bilmemiz gerekmektedir.


  Çocukta iştahsızlığa neden olacak herhangi bir enfeksiyon hastalığı olup olmadığının araştırılması gerekmektedir.Çocukta böyle bir rahatslızlık söz konuus ise iştahlı olmasını bekliyemezsiniz bu gibi durumlarda çocukda görülen iştahsızlık durumları oldukça normaldir.Çocukların geçirdiği enfeksiyon hastalıkları büyük ölçüde iştahsızlık nedenlerinin başında gelir.

  Çocuklardaki Yemek yemeye karşı olan ilgisizlik hastalıklar geçince bu sıkıntılar geçer ve çocuğun iştahı açılır.Bu nedenle çocuklarınız rahatsızken bir hastalık geçiriyorsa mutlaka bu hastalık döneminin geçmesini beklemelisiniz.Ayrıca demir eksikliği ve kansızlık ta iştahsızlığa yol açabilir bu sorununda olup olmadığı araştırılmalıdır.Bebeklerde sıklıkla görülen reflüde iştahsızlık sorunun nedenleri arasınd ayer almaktadır.

   


Similar Threads: Çocuklarda İştahsızlığın
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam çocuklarda demir eksikliği nasıl giderilir 10 Şubat 2014
Sağlıklı Yaşam Çocuklarda Hipotiroidizm belirtileri 16 Ekim 2010
Sağlıklı Yaşam Çocuklarda Yatak Islatma nedenleri nelerdir? 13 Ekim 2010
Sağlıklı Yaşam Çocuklardaki Tırnak Yeme Alışkanlığı nedenleri 16 Şubat 2010
Sağlıklı Yaşam Çocuklarda Saldırganlık hakkında bilgi 13 Temmuz 2011