Çocuklarda ateşi düşürme yolları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 2 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Çocuklarda ateşi düşürmenin yolları nelerdir?  Çocuklarda görülen ateşlenme aileleri telaşlandıran en büyük problemlerden birtanesidir.Ateş, vücudun enfeksiyonlarla savaşma yöntemlerinden birridir.Üç aydan büyük çocuklarda görülen ateş yükselmesi durumunda doktora gitmenin gerek olmadığı durumlar olabilir.

  Çocuğunuzun ateşini sürekli ölçerek dikkatli olarak ateşin düşmesini sağlıyabilirsiniz.Yüksek ateşi kontrol altına almak için yapmanız gereken şeyler;

  Çocuğunuzun ateşini düşürmek için kesinlikle kolonya, alkol, sirke ve soğuk su kullanmamalısınız.

  Çocuğunuz Ateşliyken,titrese,morarsa bile Asla ve asla üzerini örtmeyin.
  Ilık su ile ıslattığınız bir kaç tane havluyu veya temiz bezi soğuk olmayan yaklaşık 35-36 derece sıcaklıkta su dolu bir kaba koyun daha sonra ıslattığınız havluyu çocuğunuzun alnına yerleştirin diğer ıslattığınız havlular ile çocuğunuzun bileklerine ve kasık bölgelerine koyun.

  Bu şekilde 20-30 dakika boyunca havluları sık sık ıslatarak sürekli değiştirmeniz gerekmektedir.Bu şekilde ateşi düşüremesseni çocuğunuzu 35 - 36 derece sıcaklıkta su dolu olan bir küvetekoyun bu şekilde 20 dakika bekleyin.Soğuk su ile duş yapmanın bir faydası yoktur aksine zararı vardır bunu sakın unutmayın.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cocukda-ates-nasil-duser-74052.jpg]cocukda-ates-nasil-duser-74052[/IMGALT]