Çocuklar için kahvaltının önemi

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Çocuklar için kahvaltının önemi

  [​IMG]
  Yetişkin insanlar içinde büyük önem taşıyan kahvaltı çocuklar için çok daha önem taşımaktadır.Kahvaltı yapmayan çocukların kahvaltı yapan çocuklara göre daha halsiz ve anlama güçlüğü çeken çocuklar olarak görüldükleri uzmanlar tarafından söylenmektedi.Özellikle okul çağındaki çocukların okula gitmeden önce mutlaka kahvaltı yapmaları öneriliyor.

  Özellikle sabah kahvaltıları, Ailelerin çocuklarına düzgün yeme alışkanlıkları kazandırabilmek için önemlidir, bu sebeple sizin de evinizde düzgün ve sağlıklı beslenmeniz, çocuğunuza örnek olması açısından gereklidir.

  Çocukların vücut direncini arttıracak sebze ve meyveler tüketilmelidir. Kış ayına girdiğimiz bu günlerde çocukları hastalıklardan korumak içinde beslenmelerine dikkat etmeliyiz. Bu yüzden çocukların alacağı vitaminler çok önemlidir. A vitamini; bağışıklığı güçlendirici bir etkiye sahiptir. Bunlar savunma sisteminin yardımcı elemanlarındandır.D vitamini: Et, pekmez, ciğer, yumurta, kuru üzüm, bakliyat ve bazı yeşil sebzelerde bulunur. D vitamini savunma sistemi için gereklidir. Çocuğun dengeli beslenmesi sağlanmalı, yeterli sürelerde uyuması için düzenlemeler yapılmalı, çocuklar bedensel aktivitelere yönlendirilmelidir.