Çocuklar İçin Kahvaltı Örnekleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 11 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


 1. Çocukların beslenmesinde en önemli öğün olan kahvaltı mutlaka yapılmalı ihmal edilmemeli.Çocuklarınızı kahvaltı yaptırmadan okula göndermemeyi adet haline getirmelisiniz.Onlara kahvaltı yapma alışkanlığını kazandırmalısınız.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kahvalti-ornekleri-33912.jpg]kahvalti-ornekleri-33912[/IMGALT]

  Çocuk beslenmesinde ve gelişiminde kahvaltının ne denli önemli olduğunu öğrendik şimdi sizlere örnek kahvaltı menüleri vermek istiyorum oğlum için hazırladığım bu kahvaltı örneklerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Bir bardak meyve suyu özellikle taze sıkılmış olmasına özen gösterin peynirli tost çocuğunuz için ideal bir kahvaltı menüsü olabilir.Ayrıca sevgili Anneler şunu eklemeden geçemiyeceğim ben oğluma her kahvaltıda mutlaka iki adet ceviz içi yediriyorum biraz zor olduğunu kabul edebilirim bala batırdığınızda bu zorluk ortadan kalkacaktır.

  Ballı bir dilim ekmek,bir bardak süt yanında beyaz peynir ve meyve suyu dilerseniz meyve yedirebilirsiniz.

  Başka bir kahvaltı örneği peynirli omlet bir dilim ekmek yine ben ihmal etmiyorum iki adet ceviz içi bir bardak meyve suyu.Bu şekilde kahvaltı menülerine eklemeler yapabilirsiniz bazı günler rafadan yumurta ekliyebilirsiniz çocuğunuzun kahvaltısına.Seviyorsa arada patates kızartılabilir fazla yemedikten sonra herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum ben açıkcası çünkü çocuklar patates kızartmasını çok severler özellikle de anneleri kzıartırsa dahada çok severler..

  Dilerseniz sizlerde benim gibi bazı sabahlar çocuklarınıza çorba içirebilirisniz güzel bir mercimek çorbası yada evyapımı tarhana çorbası nefiz bir kahvaltı olabilir.Yine ilave etmek isterseniz zeytin bal peynir ve tereyağ yedirebilirsiniz.