Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Blue tarafından 18 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?
  Çocuklarda Yaşlara Göre Spor


  [​IMG]


  2-3 yaş: Sadece koşma, yakalama, zıplama gibi temel hareketleri yapabilirler. Dolayısı ile aile bireyleri ve arkadaşları ile oyunları seçmelidir aileler. Bu amaçla bahçede koşma, yürüme, dans etme, suda gözetim altında oynama ve ciddi deneyimli kişiler eşliğinde jimnastik seçilebilir.

  4-6 yaş: Dans etme, yüzme, jimnastik, ip atlama, elim sende, sek sek, üç tekerlekli bisiklete binmeyi yapabilirler. Bu yaşta çok deneyimli kişiler eşliğinde yüzme ve jimnastik başlanılabilir. Altı yaşından sonra çocuklarda güvenli ve kontrollü hareket yapma yeteneği gelişir ve spor tercihleri yavaş yavaş oluşmaya başlar.  7-10 yaş:
  Jimnastik, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, hentbol, bisiklet, tenis yüzme gibi sporlarla ilgili temel eğitime ve bunların birleşimini içeren sporlara başlayabilirler.

  10 yaş sonrası: Daha önceki yaşlarda başladıkları sporları daha organize olarak yapmaya devam ederken, atletizm, güreş ve küreğe başlayabilirler. Birkaç yıl sonra ise boks, tekvando, karateye başlamak uygundur. Bu sporlara daha erken de başlanabilir, ama yine direk bu sporlara değil onların alt yapısını oluşturacak esneklik, denge ve koordinasyonlarını geliştirecek temel hareketleri içeren bir antrenman uygundur.
   
 2. Cevap: Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?

  Spor Sağlığın Direğidir..=))Bilgilendirme İçin Teşekkürler abla..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Haz 2010
 3. Cevap: Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?

  BilgiLendirme İçin Tsk abLa
   
 4. Cevap: Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Sporu Yapmalı?

  yararlı bir bigilendirme tesekkürler