Çocukara Özel mesenger/Child-Friendly Messenger/Kinder messenger

'Sosyal Medya' forumunda Wish tarafından 9 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Microsoft, çocuklara özel güvenli messenger programı geliştirdi.

  İnternetin büyülü dünyasında dolaşırken çocukların hangi sayfalara girdiğini, neleri okuyup izlediklerini takip etmek güç. Birdenbire şiddet görüntüleri ya da pornografik fotoğraflarla karşılaşabilmeleri olası. Sohbet sitelerinin riskleri de hiç hafife alınmayacak boyutta.

  Çocuklar 'chat' denilen sanal ortamda arkadaşlarıyla saatlerce sohbet ediyorlar. Ancak kimi zaman karşılarına tanımadıkları kişiler de çıkabiliyor. Sanal ortamda tanışma, bazen gerçek bir randevuya dönüşebiliyor ve kötü niyetli kişiler de internetin açtığı bu kapıdan yararlanabiliyor. Bu nedenle bilgisayar firmaları, çocuklara artık güvenli ortamlar yaratmaya çalışıyor.

  CEBIT'TE TANITIMI YAPILDI
  Yazılım firması Microsoft Almanya, "Child-Friendly Messenger/Kinder messenger" adlı çocuklara uygun bir messenger programı geliştirdi. "Çocuk Messenger"ından sorumlu Microsoft'un Ürün Müdürü Frank Maenz, bu yeni programın tanıtımını Hannover’de CeBİT Bilişim Fuarı’nda yaptı.

  EBEVEYNLER LİSTEYİ KONTROL EDEBİLİYOR

  Oyunlar ve iletişim bağlantıları ebeveynlerin kontrolü altında yaş arasındaki çocukların tehlikelerden uzak tutulması hedefleniyor. Ebeveynler, Messenger'ı çocukları için açıp, süresini ayarlayıp, zaman kısıtlaması getirebiliyor, en önemlisi, görüştüğü kişilerin listesini kontrol edebiliyorlar.

  Tanınmayan kişiler çocuklara erişemiyor

  Bu nedenle bilgisayar firmaları, çocuklara artık güvenli ortamlar yaratmaya çalışıyor. Bunlardan Amerikan yazılım firması Microsoft Almanya, "Child-Friendly Messenger/Kinder messenger" adlı çocuklara uygun bir messenger programı geliştirdi. "Çocuk Messenger"ından sorumlu Microsoft'un Ürün Müdürü Frank Maenz, bu yeni programın tanıtımını Hannover’de CeBİT Bilişim Fuarı’nda yaptı. Maenz çocukların günümüzde artık doğrudan internete yöneldiğine dikkat çekerek, „Biz de ortaklarımıza güvenli ve veliler için kullanımı kolay bir ürün sunmak istiyoruz" dedi.

  Çocuk messenger’ı ücretsiz

  "Çocuk Messenger"ında büyüklerde olduğu gibi fotoğraf ya da dosya değiş-tokuşu yapmak mümkün değil. Çocuklar sadece ailelerinin izni ile oyun alabiliyorlar. Arkadaşlarla karşılıklı oyun oynamak da yine yalnızca annesinin engeli kaldırdığı kişilerle olabiliyor. Güvenlik nedeniyle 'Webcam' ile görüntülü konuşma da mümkün değil. Tüm bu önlemler bilinmeyen kişilerin çocuklarla bağlantıya geçmesine engel olmayı amaçlıyor. Ve anne-babalar çocuklarının başında oturmadan neler yaptıklarını kontrol edebiliyor. Microsoft'un "Child Friendly Messenger - Çocuklara Uygun Messenger" programı ücretsiz. Ancak Microsoft'un Ürün Müdürü Frank Maenz, aynı güvenlik önlemlerini yetişkinlerin "Messenger"ına entegre edemeyeceklerini belirtiyor ve ekliyor: "Biz çocuklara, gençlere ve yetişkinlere bir arada hitap eden bir ürün geliştiremeyiz. Bunun sebebi reklam. Biz yetişkinlerin kullandığı messenger’da reklamdan kazanıyoruz. Oysa çocuk messengerı’nda reklamdan fedakarlık ettik."

  Çocukara Özel mesenger/Child-Friendly Messenger/Kinder messenger Der Windows Live Messenger für Kids - Sicherer Chat und Fun sayfasından indirebilirsiniz
    2. Cevap: Çocukara Özel mesenger/Child-Friendly Messenger/Kinder messenger

  Ben bunu kabul ettirebilir miyim aceba Bloom'a :confused:
  Kısıtlama getirilmiş bir msn isteyeceğini hiç sanmıyorum
    3. Cevap: Çocukara Özel mesenger/Child-Friendly Messenger/Kinder messenger

  Doğru düşünmüssün annecim..:f30:
  Hayatta Kabul Edemem..:f106:
  Tesekküler WisH ablacım..:f40:
   


Similar Threads: Çocukara Özel
Forum Başlık Tarih
Sosyal Medya Twitter'da özel mesaj atmak 15 Mart 2014
Sosyal Medya Twitter'da Özel Mesaj DM Nasıl Gönderilir 3 Ağustos 2013
Sosyal Medya Whatsapp Özel Hayat Gizliliğini İhlal mi Ediyor? 30 Ocak 2013
Sosyal Medya Facebook Yeni Arama Özelliği 16 Ocak 2013
Sosyal Medya Skype nin Özellikleri 30 Ağustos 2012