Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 17 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Çocuk Sahibi olamk için hamile kalmak isteyen kadınların okuması tavsiye edilen dua.Çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ve tüm tedavilerinizin yanı sıra dua etmek Allaha yalvarmak ve ondan yardım istemek istiyorsunuz öyleyse sizler için aşağıda paylaşacağımız duayı okumanızı tavsiye ediyoruz.

  Aşağıdaki duayı Çocuk sahibi olmak isteyen bayanların okuması tavsiye edilmiştir.

  Ne zaman bir kimsenin çocu ğu geç olursa , bu duayı okusun:

  اَلّلهُمَّ لا تَذرنی فَرِداً وَاَنتَ خَیرُ الوارِثینَ وَحیداً وَحشاً فَیَقصُرُ شُکری عَن تَفَکرُّی بَل هَب لی عاقِبَ ۀ َ صِدقٍ ذُکُوراً وَأناثاً آنَسُ بِهِم مِنَ الوَحدَ ۀ ٍ وَاَسکُنُ اِلَیهِم مِنَ الوَحدَ ۀ ِ وَاَشکُرُکَ عِندَ تَمامِ النِّعمَ ۀ ِ یا وَهّابُ یا عَظیمُ یا مُعظِم ثُمَّ اَعطِنی فی کُلِّ عافیةٍ شُکراً حَتّی تُبلِغُنی مِنها رِضوانَکَ فی صِدقِ الحَدیثِ وَاَداءِ الاَمانة وَوَفاءٍ بِالعَهدِ .


  Allahumme la tezerni feriden ve ente heyr-ül varisin vehiden veh şen feyegsuru şukra en tefekkuri bel heb li agibete sıdgın zukuren ve inasen anesu bihim min-el vehdeti ve eskunu ileyhim min-el vehdeti ve e şkuruke inde temamin nimeti ya vehhabu, ya ezimu, ya muzim. Summe etini fi kulli afiyetin şukren hetta tubliğuni minha rızvaneke fi sıdg-ıl hedisi ve eda-il emaneti ve vefain bil ehdi.

  İmam Cafer Sadık a.s şöyle buyurmuştur: Çocuk talebinde bulunmak için bu iki ayeti secde de okumalıdır:

  رب هب لی من لدنک ذریة طیبة انک سمع الدعاء رب لا تذرنی فردا وانت خیرالوارثین .


  Rabbi heb li min ledunke zurriyeten teyyibeten inneke semiuddua rabbi la tezerni ferden ve ente heyrul varisin.

  İmam Cafer Sadık a.s şöyle buyurmuştur:

  Çocuk olması için her seherde yüz defa istiğfar et Este ğfirullahe Rabbi ve etubu ileyh. Eğer bir gece unutursan Başka bir zamanda kazasını yap.

  Yine Başka bir hadiste İmam Cafer Sadıktan (a.s) nakledildiğine göre, bir şahıs Çocuğum olmuyor diye şikâyette bulundu. İmam: Han ımının yanına gitmeği istersen şu üç ayeti oku, inşallah Allah sana evlat nasip edecektir diye buyurdu:

  وَذَا النّونِ اِذ ذَهَبَ مُغاضِباً فَظَنَّ اَن لِن نَقدِرَ عَلَیهِ فَنادی فی الظلُّماتِ اَن لا اِلهَ اِلاّ اَنتَ سُبحانَکَ اِنّی کُنتُ مِنَ الظّالِمینَ فَاستَجَبنا لَهُ وَنَجَّیناهُ مِنَ الغَمّ وَکَذلِکَ نُنجی المُؤمِنینَ وَزَکَرِیّا اِذ نادی رَبَّهُ رَبِّ لا تَذَرنی فَرداً وَاَنتَ خَیر الوارِثَینَ .


  Ve zennuni iz zehebe mu ğaziben fezenne en len negdire eleyhi fenada fiz zulumati en la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minez zalimin . Festecebna lehu ve necceynahu min-el ğemmi ve ke zalike nunc-il muminine ve zekeriyya iz nada rabbehu rabbi la tezerni ferden ve ente heyr-ul varisin.