Çocuk neden kavgacı olur?

'Sosyal Konular' forumunda ZeuS tarafından 12 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Kavgacı çocuklar
  Çocuklar neden kavgacı olur?
  Eğer bir çocuk korku içinde yaşarsa, korkmayı öğrenir.Daima ona acıyan insanlarla beraber yaşarsa çocuk kendini zavallı hissetmeyi öğrenir. Eğer çocuk, kıskançlık içinde yaşarsa, nefret etmeyi öğrenir.
  Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nın resmi web sitesinde, ebeveynlere çocuklarla ilgili önemli uyarılarda bulunuluyor.
  Ünlü kadın yazar ve düşünür Ann Landers'in sözleriyle çocuk yetiştirmedeki hassasiyetin dile getirildiği açıklamada, ünlü düşünürün "Eğer bir çocuk kavga ve gürültü içinde yaşarsa kavgayı öğrenir" uyarısına da yer veriliyor.

  Çocuk neden kavgacı olur?
  Asayiş Daire Başkanlığı'nın sitesinde Landers'in şu sözlerine yer veriliyor: "Eğer bir çocuk; korku içinde yaşarsa, korkmayı öğrenir. Eğer bir çocuk; daima ona acıyan insanlarla beraber yaşarsa, kendini zavallı hissetmeyi öğrenir. Bir çocuk; kıskançlık içinde yaşarsa, nefret etmeyi öğrenir. Çocuk; cesaret ve heyecana değer verilen bir çevrede yaşarsa, kendine güvenmeyi öğrenir. Çocuk; övmeyi bilen insanlarla beraber yaşarsa, başkalarını da taktir etmeyi öğrenir. Eğer bir çocuk; sevgi içinde yaşarsa, sevmeyi öğrenir. Eğer bir çocuk; kendisini insan yerine koyan bir çevrede yaşarsa, hayatta erişmek için çalışmaya değer bir amacı olmasını öğrenir. Çocuk; dürüst hareket eden insanlar içinde yaşarsa, adaletin ne olduğunu öğrenir. Çocuk; sözlerine güvenilir insanlar içinde yaşarsa, hakikatin ne olduğunu öğrenir. Çocuk; açık kalpli, güler yüzlü ve anlayışlı insanların arasında yaşarsa dünyanın gerçekten yaşamaya değer güzel bir yer olduğunu öğrenir."
  (zaman)
   


Similar Threads: Çocuk neden
Forum Başlık Tarih
Sosyal Konular Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı neden kutlanır? 2 Kasım 2010
Sosyal Konular Çocuk Hakları Nelerdir? Resimli Anlatım 29 Aralık 2013
Sosyal Konular Çoçuk hakları nelerdir kısa maddeler halinde 19 Kasım 2013
Sosyal Konular Çoçuk hakları nelerdir madde halinde 28 Haziran 2013
Sosyal Konular Çocukların kaç yaşına kadar otomobilin ön koltuğuna oturması yasaktır 5 Nisan 2013