Çocuk Mu İstiyorsunuz

'Masallar ve Hikayeler' forumunda HazaN tarafından 19 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. Karar vermeden önce,çocuklu yaşama kendinizi hazırlamaya ne dersiniz?
  1-) Köşe başındaki süpermarkete gidin. Hiçbir şey satın almadan kasaya yönelin ve cebinizdeki bütün parayı kasiyere verin. Daha sonrada yandaki eczaneye gidin kredi kartı ile ilaçlar alın. Akşam saat 17:00 ile 22.00 arasında elinizde yaklaşık 4 kg. ağırlık taşıyarak sürekli ev içinde volta atın. Saat 22.00de ağırlığı yatağa bırakın. Saati 24.00e kurun ve yatın uyuyun. Saat tam 24.00de kalkın.4 kg. ağırlığı tekrar elinize alın ve saat 01.00e kadar evin içinde dolaşın. Ağırlığı tekrar yatağa koyun. Saatin alarmını 03.00e kurun. Yatın. Uyuyamayacağınız için tekrar kalkın; bu kez elinizde ağırlık olmadan evin içinde dolanıp durun. Koltukta kendinizden geçin.03.00te çalan alarm ile fırlayın, 15 dakikalık uykunun sersemliği ile yatağa yönelin, ağırlığı elinize alın. Saat 04.00e kadar elinizde ağırlık varken karanlıkta dolanın ve bu arada yüksek sesle çocuk şarkıları, ninniler söyleyin. Kendinizden geçerek bir süre daha uyuyun. Böylece toplam uyku miktarınızı 45 dakikaya yükseltin. Kahvaltıyı hazırlayın. Güleryüzlü olun ve bunları 5 yıl boyunca her gece tekrarlayın.

  2-) Eve canlı bir ahtapot getirin...5 yıl boyunca düzenli bir biçimde her sabah onu giydirmeye çalışın. Ayrıca ahtapotu bir çuvala, hiçbir kolu dışarda kalmayacak şekilde, en kısa zamanda sokmanın provasını yapın.

  3-) Bir kavun alın. Kavunun üstünde bir delik açın. Kavunu uzunca bir iple tavana asıp, sallayın. Kavun sağdan sola sallanırken, bir kaşık sıcak su alın,.sallanan kavunda daha önce açmış olduğunuz deliğe,yere dökmeden sokmağa çalışın.

  4-) Ağzınızdan çıkan her cümleyi en az beş kez daha tekrarlayarak konuşmaya alışın. Bunu bir yaşam biçimi haline getirin.

  5-) Dışarıya çıkmak için giyinin. Banyonun kapısı önünde tam tamına yarım saat bekleyin. Aşağıya inin. Kapının önünde beş dakika bekleyin. Sonra tekrar eve dönün.Tekrar dışarıya çıkın. Evin önündeki yolda yürümeye başlayın. çok ama çok yavaş yürüyün. Yürürken de yerde gördüğünüz her sigara izmaritini, cikleti, kirli kağıdı,mendili, karıncayı dikkatle ve uzun uzun seyredin. Aniden "yeter artık senden çektiğim" diye avazınız çıktığı kadar bağırın. Eve geri dönün. Her gün böyle yürüyüşler yapın.

  6-) Süpermarkete gidin.Yanınıza da orta büyüklükte bir keçi alın: Süpermarkete girince keçiyi serbest bırakın.Daha sonra da keçinin içerde kırıp, tahrip ettiği her şeyin parasını sorgusuz sualsiz peki deyip ödeyin.

  7-) Evdeki koltuklara tereyağı bulayın. Perdelere de reçel bulaştırın.

  8-) Mutfakta pişmekte olan bir adet balığı çalın ve onu misafir odasında bir yere saklayın. Balığın odada 5 ay kimse tarafından bulunmadan kalmasını sağlayın.

  9-)Evdeki yeni sulanmış çiçeklere elinizi sokun ve aldığınız çamurlar ile temiz duvarlar üzerinde figürler yaratın.

  Burak TÜRKMEN (AKTÜEL) ​
   


  Blue bunu beğendi.

 2. Cevap: Çocuk Mu İstiyorsunuz

  Çocuk Mu İstiyorsunuz?

  Kucağınıza alacağnız o ilk anı düşünün.Gözleriyle sizi ilk takip edeceği anı,ilk anne,ilk baba diyeceği,ilk gülüşünü.... Minik elleriyle ilk ellerinizi sımsıkı tuttuğu anı.İlk emekleme çabalarını ve ilk adımlarını düşünün.Minik ayaklarına alacağınız ilk ayakkabıyı giydirirken ki keyfi.Banyosunu yaptırdıktan sonraki o kocaman kokulu öpücüğü düşünün.Sizden ayrılmamak için kucağınıza nasıl ellerini açtığını düşünün.Ağzından çıkan ilk kelimeyi ve kurduğu cümleyi düşünün... İlk dişinin çıktığı gün yaşadığınız şaşkınlık ve mutluluğu düşünün.

  Bu kadar yeter.Siz düşünün ben tekrar devamını yazarım. :)
    3. Cevap: Çocuk Mu İstiyorsunuz

  Yazıyı okumdan öncede istemiyordum...
  Başlığı gördüğümde de istemiyordum...
  Okuduktan sonra da istemiyorum..:)))
    4. Cevap: Çocuk Mu İstiyorsunuz

  Bluem üstteki yazıyı okuduktan sonra aceba bir çocuk şartmı diyenler olacaktır (Pardus gibi) o arkadaşlarımız için çok güzel bir cevap yazmışsın teşekkürler.
    5. Cevap: Çocuk Mu İstiyorsunuz


  :f132:Sen ilham perini bile elinden kaçırmışsın.Çocuğa nasıl bakmayı düşünüyorsun.:f43::) İlham perin gelsin öyle :f30:
    6. Cevap: Çocuk Mu İstiyorsunuz

  Kucağınıza aldığınızda ilk kez üzerinize(ya da başka birinin üzerine) pislediği günü düşünün.
  Size ilk kez anneeee baabaaa bana para veeerrr lolipop alıcaaam dediği günü ve sonrasını düşünün..
  Evinizde ilk bir şeyi düşürüp kıracağı günü ve arkasının geleceğini düşünün.
  İlk kez gecenin 3'ünde uynadırıldığınızı düşünün..
  İlk dişinin çıktığı gün yaşadığınız şaşkınlık ve mutluluğu düşünün ya da sonraki bitmek bilmeyecek zırlamaları düşünün..

  Kesin kendinize geleceksiniz...:DDDDDDDDDDD