Çocuk Felci Nedir Tedavi yöntemleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 10 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Çocuk Felci Nedir Tedavi yöntemleri nelerdir?  Aşağıda sizlerle paylaşacağımız kısa yazımızda çocuk felci konusunda bilgiler edinebilirsiniz.Nedir çocuk felci nasıl tedavi edilir nasıl engellenir konuyla ilgili merak ettiğiniz herşey aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

  Çocuk felci virüsün bulaşmasıyla sinir sisteminin olumsuz etkilenmesi ve bunun sonucunda da felç vakasının yaşanmasıdır.Çocuk felcine genelde ilkbahar ve sonbahar aylarında daha fazla rastlanır. Aşılamanın sık ve düzenli yapıldığı yerlerde daha az görülür. Aşılamanın yapılmadığı ve hijyen şartlarının kötü olduğu yerlerde görülmesi daha yaygındır. Aşılanan insanlar % 95 oranında hastalığa karşı koruma sağlarlar.

  Çocuk felcinin ilk belirtileri görüldüğü zaman çocuğun iyice dinlendirilmesi gerekir. Çünkü çocuk felci sürekli hareket eden, aktif olan kaslarda oldukça yayılır. Tedaviye hemen başlanmalıdır. Ağrıyı gidermek için ağrı kesici ve ateş düşürmek için ateş düşürücü verilir.Hastalığın tedavisinde fizyoterapi yöntemiyle kaslar yavaş yavaş çalıştırılır. Kimi hastalarda solunum güçlükleri de devam etmektedir. Genelde çocuk felci geçiren çocukların büyük bir bölümü iyileşir.Hastalığın oluşmasını engellemek için çocuğun aşılanması gerekir. Aşılamaların zamanında yapılması oldukça önemlidir. Ayrıca hijyen şartlarına da önem verilmelidir.

  cocuk-felci-nedir-nasil-tedavi-edilir-.
   
Yükleniyor...