Çocuğunuzun Kitap Okuması İçin

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 15 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Çocuklarımızın güzel ve düzenli bir şekilde kitap okuyabilmeleri için neler yapmamız gerekiyor.Onlara kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandırabiliriz bu konu ile ilgili bilmemiz gereken önemli ipuçları.

    Çocuğunuzun ileride kitap okumasını istiyorsanız ona küçükken kitap okuyun.Çocuğunuza kitap okuduğunuzda sizin söyledikleriniz ile çocuğun kelime hazinesi oluşmaya başlayacaktır.Çocuk ile kitap arasında bağ oluşturmuş olacaksınız zaten bu sayede.Kitabın okunması ve parmağınızla takip ederek gösterme çocuğun kavramları ve kelimeleri beyninde oluşturma süreci başlayacaktır.8 yaş arasında Kitabı sevmek ve bir ihtiyaç olduğunu bizim kitapsız yapamayacağımızı anlama sürecinin oluşma aşamasıdır.

    Çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığının gelişmesi için yapabileceklerinizden bazıları şöyle:Özellikle çocuğunuzla sık sık kütüphaneye gitmeye çalışın.Çocuğunuzla Kitapçılara gidip kitap seçmesini sağlayın.Zaman buldukça Çocuğunuza hergün kitap okuyun.Kitap kulüplerine çocuğunuzun üye olmasını sağlayın bu sayede ona kitap okuma alışkanlığı kazandırabilirsiniz.