Çocuğunuz Okula Başlamaya hazır mı?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 15 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Çocuğunuz okulla buluşmaya hazır mı?  Çocukları yeni okula başlayacak Ailelerin ortak sıkıntısı çocuklarının okula gitmeye hazır olup olmadıklarıdır.Çocuğun ilk defa evden ayrı zaman geçireceği başka bir ortama nasıl ayak uyduracağı öğretmenine ve arkadaşlarına nasıl alışacağı gibi sorular tüm Anne Babaları tedirgin eden sorulardır.Yazımızda bu konuda kısa bilgiler bulabilirsiniz.

  Okula gidecek çocukları okula alıştırmak ve onları motive etmek için yapılması gereken dikkat edilmesi gerelenler.

  Okula yeni başlayan çocukların Anne babaları ilk birkaç gün okul yakınlarında bulunarak çocuklarına destek olabilirler.Çocuklarla derslere girmek, kapı önlerinde saatlerce beklemek çocukların anne babaya bağımlı bireyler olarak yetişmelerine neden olacağından, bu davranıştan uzak durulması gerekmektedir.

  Okula gitmek istemeyen çocuklara sert çıkışmamalı onlara ılımlı ve sakin bir şekilde yaklaşılmalıdır.Aksi taktirde çocuğa yanlış davranıldığına daha ters tepkilerle karşılaşabilir ve onu okuldan daha fazlasoğutabilirsiniz.

  Çocuğunuza nedne okula gitmesi gerektiğini güzel bir dille anlatmaya çalışmalısınız.Eğer çocuğunuz okula gitmemek için ısrar ediyorsa çocuğunuzun neden bu kadar isteksiz olduğunu anlamaya çalışılmalısınız.Bu konu için gerekirse bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cocugunuz-okula-hazirmi-68417.jpg]cocugunuz-okula-hazirmi-68417[/IMGALT]