Çocuğum Neden Ders Çalışmıyor

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 23 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Çocuğunuz Ders Çalışmıyor mu?  Özellikle yeni okula başlayan çocukların ailelerinin büyük bir sıkıntısıdır çocuğun ders çalışmaması henüz oyun çağınd aolan çocuklarımızın çalışma masasına oturtabilmek için olmadık yollar deniyor olabiliriz peki ne kadar başarılı olabiliyoruz.

  Eğer Çocuk ders çalışmak istemiyorsa mutlaka ders yapma konusunda bir eksikliği vardır.Bu durumun araştırılması gereklidir bu gibi durumlar tamamen profosyönel bir yardım alınarak daha kolay aşılabilir.Böyle durumlarda Annenin bağırıp çağırmasının çocuk için hiçbir anlamı yoktur bunu sakın unutmayın.

  Çocuğunuzun des yapmasını sağlamak için ona uygun ortam hazırlmayı deneyin sessizlikten hoşlanıyorsa sessiz bir ortam oluştumalısınız çocuğu çalışma masasına oturtmak için ödüllendirilmeyi denemelisiniz bu ödüllendirme küçük şeylerden oluşmalı sevdiğini bir çikolatayı çalışma masasının bir kenarına koyabilir bu sayede ders çalışmasını sağlayabilirsiniz.İlkokul çocuklarında ders çalışma alışkanlığı teknik olarak çocuklara küçüklükten başlıyarak verilmelidir.

  [​IMG]

  Çocuğunuzun ders çalışmasını sağlamak için ona güvendiğinizi gösterin çocuğunuzu özgü sözleri ile motive etmeyi deneyin Aferin sana sen bunu başarırsın sana güveniyorum diyerek çocuğa moral verilmeli kendisine güvenmesini sağlamak gerekli ve en önemlisi ona güvendiğinizi göstermelisiniz.
   


Similar Threads: Çocuğum Neden
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Çocuğum Neden Ders Çalışmıyor Ne Yapmalıyım 20 Kasım 2012
Kadınların Dünyası Çocuğum Neden Başarısız? 4 Şubat 2012
Kadınların Dünyası Çocuğum İştahsız Ne Yapmalıyım? 29 Mart 2013
Kadınların Dünyası Çocuğum Ödev Yapmıyor 21 Ocak 2013
Kadınların Dünyası Çocuğumla Her Güne Bir Ayet 9 Aralık 2011