Çocuğum Herşeyi Ağlayarak İstiyor

'Bebek Bakımı' forumunda zamaneanne tarafından 17 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çocuğum Herşeyi Ağlayarak İstiyor Yardım


  Çocuklerin Herşeyi Ağlayarak İstemesi  Çocuğunuz herşeyi ağlayarak istiyorsa bunu bir alışkanlık haline getirmeden önce bazı önlemler almanız gerekir:

  Çocuğunuza ağlayarak yaptırmaya çalıştığı şey, sizin kabul edemeyeceğiniz bir şeyse bunu ona izah edin, ve niçin kabul etmediğinizi anlatın. Çocuğunuz ihtiyacı olan bir şeyi istediğinde, ağlamadan ona istediğini vermeye çalışın. Çocuğunuz her istediğini ağlayarak yaptırıyorsa, nadir de olsa, bu davranışı göstermediğinde onu ödüllendirin, takdir edin Ağlama davranışı üzerine çok fazla vurgu yapmayın, çocuğunuzu eleştirmeyin.

  Öncelikle çocuğunuz ağlamadan da bir şeyler istediğinde, bu, kabul edebileceğiniz türden bir şeyse veriniz. Bu durumda çocuğunuz, annem istediğim şeyi ağlamadan da veriyor diyebilsin.

  İkinci olarak, çocuğunuz sürekli ağlayarak kabul edemeyeceğiniz ve sınırlarınızı aşan türden bir şey isterse, buna rıza gösteremeyeceğinizi ifade edin. Çocuğunuz sizin de sınırlarınızın olduğunu, kabul edeceğiniz ve etmeyeceğiniz durumların olduğunu bilmelidir.