CNN'de Harita Rezaleti

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 28 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. CNN açılımı yaptı bile..
  Biz Kürt açılımını tartışırken, CNN kanalı bir skandala imza attı..


  Türkiye Kürt açılımını tartışırken dünyaca ünlü haber kanalı bir skandala imza attı. CNN televizyonu uluslararası bir programında Kürdistan haritası yayınladı.

  21 Ağustos’taki skandal, kanalın ünlü programlarından Campbell Brown’un programında yaşandı. Programda Irak’taki terörizmden bahsedilirken Türkiye’nin bir kısmını içine alan bir Kürdistan haritası ekrana getirildi.


  CNN’E KARŞI KAMPANYA BAŞLATILDI

  ABD’deki Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlar Danışma Kurulu üyeleri Ali Çınar, İbrahim Kurtuluş ve ATAA Gelecek Başkanı Ergün Kırlıkovalı, posta, e-posta veya faks yolu ile tepki mektuplarının acilen CNN televizyonuna iletilmesi için kampanya başlattıklarını duyurdular.
  Kampanyanın CNN'e savaş açma niteliğinde olmadığını belirten Çınar, amacın yapılan hatalardan dönülmesi ve gelecek yayınlarda yanlış ve bölücü bilgilerin kamuoyuna aktarılmasından vazgeçilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

  Çınar ayrıca, CNN televizyonunun Türk-Amerikan kamuoyundan özür dilemesini beklediklerini ve gösterilecek örgütlü tepkinin sonunda televizyonun Türkiye haberlerini daha doğru ve tarafsız şekilde geçmeye özen göstermelerinin sağlanabileceğini ifade etti.
   
 2. Cevap: CNN'de Harita Rezaleti

  Bu ne yaaa bu ne küstahlıkk adamlar kararı sanki kendileri veriyo..
   
 3. Cevap: CNN'de Harita Rezaleti

  bizde bi harita çıkaralım o Büyük Osmanlı Haritasını ki adamlar otursunlar yerinden.saçma sapan haberleriyle kendilerini bişi sanıyorlar.
  bu haritayı kendimi bildim bileli var ama bişeye yaramıyor vede yaramıayacaklar.:(
  bu haritayı çıkaranlar inşallah onunlar beraber toprağa gümülürler.:f196:
   
 4. Cevap: CNN'de Harita Rezaleti

  Başta bu haberi yapan kanal ve yaptıran ülkenin Türkiye'den özür dilemesi gerekiyor.
  Düşünüyorum da bizim ülkemiz Amerika yada başka bir devletin sınırlarını aynı durumda gösterip yayınlasaydı neler olurdu.Bu durumu bile bahane edip savaş açmazlar mıydı?
  Açılımın sonunucu tepki ölçmek başka birşey değil..
   
 5. Cevap: CNN'de Harita Rezaleti

  :f40: çok dğru
   
 6. Cevap: CNN'de Harita Rezaleti

  yani dikkate bile almamak lasim