Citroen C3 Hatchback

'Resimli Konular' forumunda ZORBEY tarafından 13 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. Citroen C3 Hatchback

  Firma yeni C3’ü planlanan Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımından önce görücüye çıkardı.


  Görünüşe göre tam panoramik cam tavan söylentileri asılsızmış. “Zenith” ön cam gerçekten önde oturanların başlarının üzerine kadar uzanıyor, ama B sütununda son buluyor. Şirket araca binenlerin Zenith ön camı çok rahat bulacaklarına inanıyor, zira progresif cam, göz kamaştırıcı ışınların kabinin dışında kalmasına yardımcı oluyor. Citroen cam yüzeyin genişlemesi nedeniyle otomobilin yol gürültüsünün artmamasını garantilemek için çok uğraştığını söylüyor. Ön camın üst ucundaki ince krom şerit petek ızgaranın çevresinde ve yan aynalarda, kapı kollarında, kapı panellerinde ve bagajda görülebilen krom çizgilere uyuyor.  Aracın ön tarafı olduğu gibi yeniden tasarlanmış ve entegre sis farları içeren daha sportif bir ön tampona kavuşmuş. Güzel tasarlanmış olan yeni arka far kümesi mevcut C3 modeline göre daha hoş duruyor. Bütün arka tamponun otomobilin dışıyla aynı renge mi boyanacağı, yoksa alt kısmın bütün araçlarda siyah renkte mi kalacağı belirtilmedi.

  Yeni C3 3.94 metrelik uzunluğuyla mevcut modelden yaklaşık 12 cm daha uzun. Yeni C3’ün genişliği de 5 cm civarı artarak 1.71 metreye ulaşmış. Dönüş çapı 10.2 metre gibi dar bir değere sahip, bu da mevcut modele göre bir gelişme.

  Piyasaya çıkacak ilk modellerden biri otomobilin "yeşil" özelliklerini sergileme amaçlı olan HDi 90 DPFS motor barındıracak. Bu motor kilometre başına 99 gram CO2 saldığı için otomobili daha çevre dostu bir seçeneğe dönüştürüyor. 2011’de yeni güç kaynakları kullanılmaya başlandığında emisyon değerleri 90 g/km’ye düşebilir. Çalıştırma/Durdurma ilk modellere dahil olacakmış gibi görünüyor.  Otomobilin iç kısmının ilk fotoğraflarında karşıt renkli koltuklarla ve tavan döşemesiyle uyum içinde iki renkli termo kaplamalı bir gösterge panosu ve merkez konsol barındıran çok temiz bir tasarım görüyoruz. Müşteriler, krom detaylamalara sahip saten gri ya da cilalı fırçalanmış alüminyum şeritlerden birini tercih ederek gösterge panosunu bir miktar özelleştirebiliyor. Konsolla gömülü gelen özellikler CD-radyo, iklim kontrolü ve uydu navigasyonu/eğlence haber birimi olarak görünüyor. Ses sistemi USB bağlantı noktası, iPod bağlantısı ve BlueTooth özelliği sayesinde sürücüye fazladan birkaç seçenek sunulmuş. Kadranlar analog ve dijital göstergelerin hoş bir karışımını sunuyor.

  Yeni Citroen C3 Fransa’da, şirketin Aulnay ve Poissy’deki tesislerinde üretilecek. Otomobil Kasım’dan itibaren satın alınabilecek.
    2. Hatchback olsunda ne olursa olsun seviyorum bu modelleri
  küçük kutu gibi arabalar her zaman tercihimdir ama bu araba için sanırım biraz para biriktirmem gerekecek :f196:
    3. LiLiLiLiLi bu arabaya bittim desem yeridir sanırım..! qörür qörmez qözlerim irileşti resmen ya :f30::):)
  paylaşım için saoL ..! süperdi..!;)