Cİlt tipine göre kozmetik ürünleri

'Kadınların Dünyası' forumunda YAREN tarafından 30 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Cilt tipinize göre kozmetik önerileri


  Cildinizi tanıyın ona göre kozmetik seçiminizi yapın.
  Işıltılı güzel bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir.Özellikle kış mevsiminde öncelikle cilt tipinizi tanıyıp ve ona göre kozmetik ürünleri seçip bakım yapmakta fayda vardır.
  Dermatoloji Uzmanı Dr. Banu Serbes Kural cildiniz ve kullanacağınız ürünler hakkındaki önerileri;


  • Normal cilt Kullanılabilecek ürünler

  20-30 yaşlarda krem veya süt tipi makyaj temizleyiciler, sabunsuz köpüren jel temizleyiciler, alkol oranı normal tonik hafif nemlendiriciler ve haftada bir-iki kez peeling krem tercih edilebilir.

  Otuzlu yaşlardan itibaren haftada bir-iki günden başlayarak uygulanan besleyici gece kremi.

  40lı yaşlarda bol vitamin ve besleyici maddeleri içeren anti-aging serum ve kremler eklenmelidir.

  • Kuru cilt Kullanılabilecek ürünler

  Krem veya süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yoğun bir nemlendirici, yoğun yağ ihtiva eden besleyici gece kremi, nem ve yağ depo edici maskeler, göz çevresi ve boyun kremleri, peeling krem, yaş ilerledikçe serumlar ve ampuller eklenmelidir.

  Bu tip ciltler, 20li yaşlardan itibaren özellikle güneşten ve rüzgardan çok çabuk etkilenirler ve hızla kırışma eğilimindedirler. Bu yüzden yaz-kış bakım ürünlerinin ardından güneş koruyucu kullanmayı da ihmal etmemelidirler.

  • Karma Cilt Kullanılabilecek ürünler

  Süt ve jel tipi temizleyici, alkol oranı düşük tonik cildin ihtiyacına göre nemlendirici, temizleyici, sıkılaştırıcı maskeler, peeling krem, otuzlu yaşlardan itibaren cildin ihtiyacına göre gece kremi ve göz çevresi kremi ilave edilmelidir. Karma ciltler iklimlerden çok etkilenir. Yazın yağlı bölgeler daha çok yağlandığından akne sorunu olur. Kış aylarında ise yanaklar çok kurur, gerilme pullanma, kızarıklık ve kaşıntı ortaya çıkar.
    2. Cevap: Cİlt tipine göre kozmetik ürünleri

  teşekkürler