Cilt Sıkılaştırıcı Losyonlar

'Kişisel Bakım' forumunda Scully tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. Cilt sıkılaştırıcı losyonlar kilo verme ya da gebelik sonrası oluşan cilt gevşekliği sorunlarını çözmek için kullanışlı ürünlerdir. Cilt sıkılaştırıcı losyonların içerikleri ve kullanımı hakkında bazı bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

  Cilt sıkılaştırma yöntemleri doğum sonrası, kilo verme, ilerleyen yaş gibi nedenlerle cildin esnekliğini kaybetmesi sonucu oluşan cilt sarkmalarına çözüm arayanlar için bazı alternatifler sunuyor. Lazerli cilt sıkılaştırma, egzersiz ve uygun bir diyet listesi dışında cilt sıkılaştırıcı losyonlar ile sonuç almanız mümkün. Sarkan cildin miktarına göre estetik cerrahi yöntemleri de bu alanda kullanılmaktadır.

  Peki, bu cilt sıkılaştırıcı losyon ve kremler nedir, nelerden üretilir? Çeşitli kozmetik markaları altında bulabileceğiniz cilt sıkılaştırıcı kremler çoğunlukla yosun, Matrixyl veya Argireline, Omegas, Rhassoul Clay gibi doğal ve kimyasal maddeler içerir. Bu kremler kolojenin oluşumunu tetikleyerek cildi sıkılaştırmaya yarar. Cilt sıkılaştırma losyonu sadece cildi sıkılaştırmak için değil nemlendirmek ve yumuşatmak içinde iyi bir çözüm olabilir. Bu losyonlar cildin elastikiyetini kazanmasını ve doğal şeklinde görünmesine yardımcı olur.

    2. En iyi cilt sıkılaştırıcı losyonun hangisi olduğu ise farklı bir konu. Pek çok markanın bu alanda satışa sunduğu ürün bulunmaktadır. Reklamlar genellikle duymak istediklerimizi söyledikleri için cilt sıkılaştırma kremi seçmeden önce bu ürünleri kullananların yorum bırakabildikleri e-ticaret sitelerini ya da forumları incelemenizi öneririz. Tüm cilt sıkılaştırma kremleri arasında en çok satılan ve olumlu görüş bildirilen kremler arasında aşağıdakileri sayabiliriz.

  Cilt Sıkılaştırıcı Losyonlar
  Nivea Q10plus Vucut Sıkılaştırıcı Süt
  Neutrogena Visibly Firm Vucut Losyonu
  Clarins Vucut Şekillendirme Kremi
  Olay Quench Plus Cilt Sıkılaştırma Losyonu
  Avon Skin So Soft Bölgesel Sıkılaştırma Kremi