Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Yüz Maskesi

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 13 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Şimdi okuyacağınız cilt maskesi, cildinin sıkılaşmasını isteyenler için oldukça ideal bir maske. Ayrıca ev yapımı bir maske olduğundan doğal ve çok yararlı. Maskenin içerdiği malzemeler kolaylıkla bulabileceğiniz türden ve oldukça ekonomik. Özellikle de piyasada bulunan tüm o maskelere oranla çok ucuza elde edeceğiniz bu maskeden memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. İşte cildinizi bir yandan sıkılaştırırken bir yandan da bebeksi bir yumuşaklık veren bu maskenin hazırlanışı:

  Maske hazırlama işleminden önce ihtiyaç duyacağınız malzemelere bakalım. Bunlar kabın üççeyreği oranında yoğurt, 5 çorba kaşığı elma suyu, 2 yumurta akı, 2 çorba kaşığı gliserin, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı yer fıstığı yağıdır.

  Yoğurdu küçük bir kaba koyun ve bir ıspatula alıp yavaşça karıştırarak elma suyunu, elma sirkesini ve yer fıstığı yağını ekleyin.


  Hazırladığınız bu karışımı buzdolabına koyun. Bu arada sıcak bir suyla yumuşak bir havluyu ıslatın. Islattığınız havluyu yüzünüze yerleştirin. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar havluyu yüzünüzde bekletin. Bu gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

  Daha sonra maskeyi alıp gliserin ve yumurta akını ekleyin. Yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın. Bunu yaparken yavaş ve nazik hareket edin ve tüm yüzünüze yaydığınızdan emin olun.

  Maskenin 15 dakika kadar yüzünüzde kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra kesinlikle çok uzun süre yüzünüzde tutmayın.

  Sıcak suyla maskeyi yüzünüzden temizleyin. Sıcak suyun ardından yüzünüzü soğuk suyla da yıkayın ve yüzünüzü iyice kurulayın.

  Bu maskeyi haftada bir kere uygulayın. Böylece düzenli kullanarak etkilerini daha kolay hissedecek ve göreceksiniz.