Cilt Sıkılaştıran Yumurta akı maskesi

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 21 Oca 2015 tarihinde açılan konu

 1. Yumurta akıyla yapılan cilt sıkılaştırma maskesi sadece cildi sıkılaştırmakla kalmaz, aynı anda siyah noktalardan, sivilce ve aknelerden, fazla yağdan da cildi arındırır.

  Yumurta Akıyla Akne Maskesi:
  1 yumurtanın beyazını köpürene kadar çırpın. Yağlı bir cilde sahipseniz yumurta akına birkaç damla limon ekleyebilirsiniz. Maskeyi tüm yüzünüze eşit miktarda dağıtıp 15 dakika kadar bekleyin ve ılık suyla durulayın. Bu maskenin etkilerini görebilmek için hafta bir ya da en çok 2 kere kullanabilirsiniz.
  Kırışıklıklar İçin Yumurta Akı Maskesi:
  Yumurta akını ciltte oluşan kırışıklıklar için de kullanabilirsiniz Bunun için 2 yumurta akını köpürene kadar çırpın. Köpürttüğünüz yumurta aklarını yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Aşağı yukarı 30 dakika kadar yumurtanın kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın ve havluyla kurulayın.
  Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Yumurta Akı Maskesi:
  2 yumurta akına yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı sirke ilave edin ve karışım köpürünceye kadar çırpın. Hazırladığınız maskeyi parmak uçlarınızda yüzünüze ve boynunuza eşit miktarda uygulayın. Göz çevresine sürmemeniz daha iyi olacaktır. Maske yüzünüzde 10-15 dakika kaldıktan sonra soğuk suyla yıkayın. Temiz bir havluyla yüzünüzü kuruladıktan sonra nemlendirici krem sürebilirsiniz.
   
Yükleniyor...