Cilt Lekelerine Soğan Suyu

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 18 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Cilt Lekelerine Soğan Suyunun Faydası


  Cilt Lekeleri İçin Soğan Suyu

  Cilt lekeleri için Elma Sirkesi ve soğan suyu, başlıbaşına 2 ayrı mucize arkadaşlar. Bu iki mucize birleşirse Neler olur tahmin edin. Bu iki doğal mucizenin birleşimi ile, ciltte oluşan güneş lekeleri ve yaşılılık lekeleri için oldukça iyi bir sonuç alınabilir.

  Soğan suyunun cilde faydaları sirke suyu gibi yüksek etki eder. Soğan bir çok hastalığa iyi gelmenin yanında kanser riskini de azaltır. Soğan kullanan kişilerin yumurtalık, gırtlak, bağırsak gibi kanserlere yakalanma riski kullanmayan kişilerden daha az olduğu bilinmektedir. Ayrıca zehirli maddelerin kokusunu alır. Soğan suyunun cilde faydaları olduğu aşina bir konudur.

  [​IMG]

  Gerekli Malzemeler


  2 çücük soğan,
  1/2 çay bardağı elma sirkesi

  Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

  Soğanların suyunu çıkarın. Elma sirkesinin içerisine karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu doğal losyonu, akşamları cildinize sürü. Dilerseniz 30 dak bekletip, ılık su ile yıkayın. Dierseniz, sabaha kadar cildinizde bırakıp, sabah ılık su ile yıkayın.

  Bu uygulamayı, 2-3 günde 1 defa, cilt lekeleriniz kaybolana kadar tekrarlayın.

  Bu iki yararlı elma sirkesi ve soğan suyunun birlikte çalışması sonucunda muhteşem bir cilt lekesi sökücüsü oluşur.

  Lekeler için elma sirkesi kullanan insanlar vardır. Bu yanlış bir davranış değildir. Çünkü lekelere elma sirkesi iyi geldiği bilinmektedir. Cilt lekeleri için elma sirkesi ve soğan suyu kullanmanın hiçbir yan etkisi yoktur.

  [​IMG]