Cilt Lekelerine En Etkili Çözüm

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 15 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Cilt Lekelerine Bitkisel Çözüm

  Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

  Cilt sorunlarınız için öncelikle bir doktora başvurmanız gerekmektedir.
  Cilt lekeleri için kullanılan bazı bitkisel çözümler vardır. Bunların etkileri cilt tipine göre farklıdır.

  Biberiye :
  Biberiye, merhem haline getirilerek vücuda sürülerse cildi güzelleştirir, kırışıklıkları giderir. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, vücut yıkandığında güzelleştirir, pürüzsüz hale getirir.

  Pirinç Suyu

  100 ml pirincin suyunu birkaç saat pirinç suda bekletildikten sonra süzüyoruz. Suyu ince bir süngere emdirip cilt lekeleri olan bölgelere uyguluyacaksınız. Sabah ve akşam günde iki kez bu uygulamayı yaparsanız 1 haftada cilt lekelerinin açıldığına şahit olacaksınız. Ancak pirinç suyunu gün aşırı tazelemek gerekmektedir. Çünkü pirinç suyunda çok çabuk bakteri üreyebilmektedir.

  Anason Tohumu :
  Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi haline cilt lekelerin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.

  Aşk Otu kökü :
  Aşk otu kökünü bir suda kaynatınız ve suyu tülbentle süzdükten sonra sabah akşam yüzünüzü bu su ile yıkayınız. Yüzdeki, alındaki ve yanaklardaki cilt lekelerine kesin çözümdür.

  Elma Sirkesi :
  Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kapta kaynatın

  Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın.

  Ayrıca gene Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.