Cilt Kanserinden Korunmanın 6 Yolu

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 10 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Erken yaşlanma ve cilt kanseri, çağımızın önemli sorunlarından biridir. Özellikle kadınların düşmanı olan erken yaşlanma için, aşağıdaki önerileri dikkatle okumanızı tavsiye ederim..

  1.Özellikle yaz mevsiminin yaklaşmakta olduğu şu zamanda, hepimiz tatil hayalleri kurmaktayız. Bronz bir ten için saatlerce güneş altında kalarak, cilt kanserine ne kadar yakın olduğunuzu biliyor musunuz? Güneşin en yoğun olduğu saatlerde, 10.00 ile 15.00 arasında, güneşe çıkmayınız.

  2.Bronzlaşmak için gösterdiğiniz tüm yanlış davranışlar, erken yaşlanma ve cilt kanserine davetiye çıkarmaktadır. Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce, 15 koruma faktörlü cilt ürünlerini sürmelisiniz. Yanma hızlandırıcı ürünleri hayatınızdan çıkarınız.

  3.Güneş gözlükleri maalesef günümüzde, gerçek amacını aşarak bir aksesuar haline gelmiştir. Özellikle kıyafetlere uygun olsun diye, ucuza alınan çeşit çeşit gözlükler, gözünüze tahmin ettiğinizden daha fazla zarar vermektedir. Ultraviyole ışınlarından koruyacak bir gözlük edinmek, size ilk başta pahalıya gelse de, gün gelip sağlığınıza harcayacağınız masrafın yanında çok az kalacaktır.

  4.Bu yıl yine moda olan geniş kenarlı şapkalar, sizi direkt güneş ışınlarından korumakla kalmayacak, aynı zamanda şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Mutlaka bu tarz bir şapka edinin.

  5.Bebeklerinizin direkt güneş ışığına maruz kalmasını engelleyiniz. Özellikle 6 aydan küçük bebeklere güneş koruyucu maddeler sürmeyiniz. 6 ayı tamamlamamış bebeklerin vücutları, sürdüğünüz bu koruyucu maddelerden etkilenecek ve metabolizmaları bu kimyasal maddeleri vücuttan atamamaktadır. 6 ayı geçen çocuklarda ise mutlaka koruma faktörü olan ürünleri kullanarak, güneşe uygun saatlerde çıkmalarını sağlayınız.

  6.Çoğu insan güneşin zararlarının sadece yaz döneminde olduğunu düşünür. Oysa ki kış mevsiminde de güneş aynı etkilere sahiptir. Bu dönemlerde de korunmayı sürdürmelisiniz.
    2. Cevap: Cilt Kanserinden Korunmanın 6 Yolu

  60 koruma faktörlü kremle de çıkamazmıyız güneşe :oops: