Cilt İçin Elma Sirkesi

'Kişisel Bakım' forumunda ZORBEY tarafından 3 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Cilt İçin Elma Sirkesinin faydaları
  Elma sirkesi ile yüz ve cilt bakımı
  Elma sirkesi ile cilt güzelliğinin yararları

  Elma sirkesinin cilt bakımına faydaları

  Cilt yorgunluğu ve yaşlanmasından şikayet eden hanımlar, 1000 ml kaynar su içerisine 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5-10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!
  -Güneş yanığına karşı, inceltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo alınır. Banyo süresi 10 dakikadır.
  Elma sirkesinin pH değeri (asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.


  Sivilce gidericidir
  1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydası olduğunu göreceksiniz.

  Cilt lekeleri için yararlıdır
  Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

  Elma Sirkesi Banyosu ile Cilt Gençleştirme Kürü
  100 litre suya 1 litre doğal elma sirkesi ilave edilerek yapılacak olan elma sirkesi banyosu, cildin asitlerini etkisiz hale getirerek cilt PH ını alkali düzeylere çekecektir. Cildin asit düzeyinin yüksek olması, sivilceler den tutunuz da cilt yaşlanması, saç dökülmesi, ciltteki çatlamalar gibi çok değişik cilt sorunlarına neden olabilmektedir.

  Selülitler için Elma Sirkesi
  Elma sirkesi ile avokado yağı, badem yağı gibi bitkisel yağlar karıştırılarak selülitler üzerine masaj yapıldığında selülitli bölgelerde ciddi bir iyileşme sağlamaktadır.

  Ciltteki yaralar için elma sirkesi kürü:
  Elma sirkesinin az bilinen cilde faydaları arasında yara iyileştirici ve cildi tamir edici özelliği de bulunmaktadır. Özellikle açık yaralarda cildin mikrop kapmasını ve iltihaplanmasını elma sirkesi bal ve limon suyu karışımı ile önleyebilirsiniz. Bu karışım hem içierek hem de günde 1 kez açık yaraya pamuk ile uygulanarak yara tedavisi için fayda vermektedir.
   


Similar Threads: Cilt İçin
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Buzun Cilt için faydaları 21 Ocak 2015
Kişisel Bakım Pürüzsüz bir cilt için ne yapmak gerekir 10 Ağustos 2014
Kişisel Bakım Yağlı ciltler için günlük cilt bakımı nasıl yapılır 2 Haziran 2014
Kişisel Bakım yağlı ciltler için bakım önerileri 28 Mayıs 2014
Kişisel Bakım Cilt Sarkmasını önlemek için doğal maske 26 Mart 2014