Cilt Bakımı ve Cilt Temizliği

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 24 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
  Cilt Bakımı Ve Temizliği Önerileri
  Cildimizi Düzenli Olarak Temizlemeliyiz

  Güzel bir cildin sırrı temizlikten geçer bizde bu yazımızda sizlere cildinizi nasıl temizliyeceksiniz nasıl cilt temizliği yapılır bu konuda bilgi sunuyoruz..


  Maske
  Cildi derinlemesine temizlemenin en etkili yoludur. Cilte siyah noktaların oluşumunu azaltır,gözenekleri temizler,cildi sıkılaştırır.Uygulanmasına gelince

  Her zaman oldugu gibi işleme başlamadan önce yüzümüzü ılık su ile yıkayalım.Temiz bir havlu yardımıyla kuruladıktan sonra Maskemizi yüzümüze bir tabaka halinde sürelim. Maskenin kullan süresi seçtiğiniz ürünün kullanma talimatında belirtilmiştir. Mutlaka o süreye uyun. Daha sonra cildinizi ılık su yardımıyla dairesel hareketlerle iyice temizleyin.

  Buhar Banyosu
  Cildin nefes almasında önemli bir katkısı olan buhar banyosu haftada bir kez mutlaka uygulanmalıdır. Bu uygulamanın faydaları; gözenekleri acar siyah noktaların cildinizden temizlemenize zemin hazırlar.Buhar banyosu maliyeti en az olan uygulamadır.

  Üst yüzeyi geniş bir kapta yaklasık 1 litre kadar su kaynatın.Kaynayan suyu ocaktan aldıktan sonra başınızın üzerine bir bez örterek,kabın üzerine eğilin. Yaklaşık 10-15 dakika sonra uygulamayı sonlandırın.Yüzünüzü temiz bir havlu ile kurulayıp cildinize uygun bir tonik sürün.

  Peeling
  Cildi en hızlı ve en kolay arındırma yoludur.Peeling; kıvamlı içinde tanecikleri olan ürünlerdir.

  Uygulamaya başlamadan mutlaka cilt ılık suyla yıkanmalı, gözenekler acılmalıdır. Daha sonra peeling yeterli miktarda alınarak yüze uygulanmalıdır. Cilde dairesel hareketler ile ürün iyice uygulandıktan sonra ılık su ile yüz yıkanmalı ve kurulanmalıdır.
  [​IMG]
   


Similar Threads: Cilt Bakımı
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Yağlı ciltler için günlük cilt bakımı nasıl yapılır 2 Haziran 2014
Kişisel Bakım Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 7 Mart 2014
Kişisel Bakım Yorgun Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 21 Ocak 2014
Kişisel Bakım Doğal Cilt Bakımı Nasıl yapılır 6 Şubat 2012
Kişisel Bakım Cilt için bakımı püf noktaları 6 Şubat 2012