Çillerden Nasıl Kurtulabilirim

'Kişisel Bakım' forumunda ZeuS tarafından 6 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Çillerden Nasıl Kurtuluruz,
  çillerden nasıl kurtulunur,
  çillerden kurtulmanın yolları nelerdir


  Çil genelde açık tenli ve kızıl saçlı kişilerde görülmektedir. Çillerin yoğunluğu yazın artar ve kışın azalır. Genellikle güneşe fazla maruz kalan bölgelerde görülür. Çil oluşmasını önlemenin en önemli yolu güneşten olabildiğince korunmaktır. Tabi bu hiç güneşe çıkmamak anlamına gelmemektedir.

  Çillerin lazer ile tedavisi mümkündür. Lazer tedavisi için, lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir. Bu yüzden yüzeysel lekeler genellikle bir ya da iki seansta tedavi edilirler. Ancak derine uzanan lekeler iki ila dört seansta tedavi edilirler. Lazerle leke tedavisinde, leke tedavi edildikten sonra aynı bölgede lekeler tekrar gelişebilirler.

  Çil ve yaş lekeleri sürekli bakım ve tedavi gerektirir. Tedaviye son verilirse lekeler veya çiller tekrar ortaya çıkar. Unutulmaması gereken bir husus var: Bazı çil ve cilt lekeleri dahili düzensizliklere bağlıdır. Örneğin; karaciğer bozuklukları.

  Çil tedavisinde kullanılabilecek doğal yöntemlerde vardır tabi. Bunların başında limon suyu gelmektedir. Parmak uçlarınızla dokunduğunuz limon suyunu çil olan bölgelere yedirdiğinizde epey yararını göreceksiniz. Limon suyu oldukça kuvvetli bir çil temizleyicisidir, kanıtlanmış bir çil savaşçısıdır. Çillerinizden kurtulmak istiyorsanız, bazı bitkisel bakım maskelerini de kullanabilirsiniz. Yine C vitamini de çillerden kurtulmak için önemlidir. C vitamini, çil oluşumunu engelleyen vitaminlerdendir. C vitamini almaya özen gösterin, ama ilaç olarak değil. Bunun için direkt olarak meyve ve sebze tüketmeliyiz.

  Çillerden doğal yöntemler ile kurtulabiliriz. Kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden bazıları:

  - Limon suyu, çil tedavisinde hakikaten çok etkilidir. Fakat limonu cildinize doğrudan sürmeyin. Limon suyunu parmak uçlarınızla cildinize yedirmeniz yeterli olacaktır.

  - Cildinizi ekşi süt ile yıkayın.

  - Sebze ve meyve maskeleri uygulayın. (kayısı, çilek, salatalık gibi)

  - Taze krema maskesi uygulayın. Bu maskeyi uyguladıktan sonra tamamen temizlemeyin.

  . - Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla karıştırarak nemlendirici kreminizden önce uygulayın. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

  - C vitamini açısından zengin besinler tüketin. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz.

  alıntı
   


Similar Threads: Çillerden Nasıl
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Çillerden Nasıl Kurtulunur 5 Ağustos 2011
Kişisel Bakım çillerden nasıl kurtuluruz ? 19 Aralık 2008
Kişisel Bakım Çillerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir? 23 Kasım 2013
Kişisel Bakım Çillerden doğal yollarla kurtulma yontemleri 9 Ekim 2011
Kişisel Bakım Çillerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı 7 Ağustos 2011