Soru Çillerden kurtulmanın kesin çözümü

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 1 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Benim yüzümde çiller var 11 yaşındayım onlardan nasıl kurtulabilirim bana yardım eder misiniz? ancak o limon suyu ile kremi sürerek yapabilirim bende işe yarar mı sizzce?

  Cevap: Çillerden kurtulmanın kesin çözümü

  Çillerden kurtulmanın kesin bir çözümü varmı bilemiyorum ama sizlere çillerden kurtulmanız için bir kaç öneri sunmak istiyorum belki işinize yarıyabilir.

  Çillerden kurtulmak için maydanoz köklerinin kaynatarak limon suyu ile karıştırın. Bu karışımla yüzünüzü sabah akşam silin.

  2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu eklenir. Bu karışım çillere karşı yüze günde 2–3 kere uygulanır. Karışım yüzde 20 dakika bekletilerek çıkarılır.

  Çillerden kurtulmanın bir diğer yolu da domatestir. Cilt temizlenerek az miktarda besleyici krem sürülür. Ardından domates dilimleri yüze yerleştirilir. 30 dakika bekletilir ve maske soğuk sütte ıslatılmış pamukla çıkarılır.

  1 kaşık maydanoz ve bir kaşık balı karıştırılarak cilde uygulanır. 45 dakika bekletilir. Ardından cilt temizlenir.

  Çillerden kurtulmanın doğal yolları arasında maydanoz suyunun etkili olduğunu söylemek mümkündür. Maydanoz suyu sütle karıştırılır ve cilde maske olarak uygulanır. Ciltte 15 dakika bekletilir ve yıkanır. Maydanoz suyu yoğurtla da karıştırılabilir.

  1 limon suyu, 1 yumurta sarısı, 10 gram toz şeker ve 100 ml su iyice karıştırılır. Yüze uygulanır ve 20 dakika bekletilir. Bir gün sonra tekrarlayın.


  25 gram maya ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Üzerine 1 yemek kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırın. Maske olarak uygulayın, 20 dakika tutup yıkayın.

  * Çillerden kurtulmak için soğan suyu da bir alternatif. Yüzünüzü günde 2 kere soğan suyuyla ıslatılmış pamukla silin.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Şub 2017
Yükleniyor...