Çılgın Web Siteleri

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 5 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. DJ Olmayı Kim İstemez

  Birçok insanın DJ'liğe ilgisi vardır. Eğer onlardan biriyseniz, bir internet sitesi üzerinden bu becerilerinizi deneme şansına sahipsiniz deseydik, tepkiniz ne olurdu? Record Tripping isimli bu site, DJ'lik performansınızı geliştirmek için farklı bir konsept geliştirmiş. Kullanıcılara çeşitli oyunlar oynatarak DJ'lik performansına göre puan veren bu siteye göz atmakta fayda var.


  Flurrious

  Kar tanelerinin yapısını biliyor musunuz? Lapa lapa yağan karlar, uzaktan beyaz bir nokta gibi gözükse de, aslında oldukça kompleks yapılara sahiplerdir. Peki bir kar tanesi de siz oluştursanız ve bunu, uzaya salsanız ne hissederdiniz? Flurrious ile birlikte kar taneleri oluşturarak, bu kar tanesine çeşitli notlar ekleyebilir ve sitenin uzay olarak adlandırdığı alanda salınmasını sağlayabilirsiniz. Buradan, başkalarının kar tanelerini ve notlarını da okuyabilirsiniz.


  Blues Maker

  Blues müziğine ilginiz varsa, bu müziğin altyapısını az çok incelemişsinizdir. Blues'un altyapısının belirli akor ve gam dizilişlerine sahip olduğunu biliyorsanız, bu akor dizilişlerini çeşitli kombinasyonlarda kullanarak, basit bir Blues şarkısı besteleyebilirsiniz. Blues Maker da tam olarak bu işi yapıyor esasında.


  Top Havuzu

  jQuery ile kodlanmış olan bu sitede flash yer almıyor. Boşluğa fare ile basılı tutarak yeni toplar oluşturabilir, yerdeki topları da havalara kaldırabilirsiniz. Kısa süreliğine de olsa hoş bir vakit geçirmenizi sağlayan site, stresli anlarınızda da rahatlamanız konusunda size oldukça yardımcı oluyor.


  Google Düşüyor!
  Google.com'a girdiğinizde gördüğünüz tasarım, yıllardır aynı şekilde orada duruyor. Ufak tefek değişiklikler olmuş olsa da, genel konsept hep böyleydi. Peki bir kere olsun bu tasarımdaki objeler, yerçekimine karşı koyamasa ve zemine düşmeye başlasa ne olurdu? Bu site, bunun cevabını veriyor.
   


Similar Threads: Çılgın Siteleri
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Wordpress siteleri saldırı altında 12 Nisan 2013
Teknik Yardım Hareketli Gif Yapma Siteleri 9 Mart 2013
Teknik Yardım En İyi Online Alışveriş Siteleri İsimleri Adresleri 1 Aralık 2012
Teknik Yardım Google Sayfaları ve Siteleri Nasıl Sıralar? 21 Mart 2012
Teknik Yardım Güvenli İnternet Engellenen Siteleri Öğrenme 1 Aralık 2011