Cildinizle yıllara meydan okuyun!

'Kadınların Dünyası' forumunda ZeuS tarafından 1 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]



  Bu önerilerle yıllara meydan okuyun
  Cildi besleyici gençleştirici maskeler

  Yılların yaşlandırıcı etkisine inat her yaşta güzel ve genç bir cilde sahip olmak her kadının rüyasıdır.Her dönem genç ve bakımlı kalmak için yapılacaklar aslında çok basit.Yaşlanmayı geciktirmek ve her zaman pırıl pırıl bir cilde sahip olmak için haftada bir kez maske yapmak gerekir..Evde doğal ürünlerle hazırlayacağınız doğal maskelerle yıllara meydan okuyarak zamanın etkilerini biraz yavaşlatabiliriz.İşte işinize yarayacağını düşündüğümüz, cildi gençleştirici ve besleyici aynı zamanda kolay hazırlayabileceğiniz birkaç cilt bakım reçetesi veriyoruz. Bu maskelerden sizin için en uygununu seçip belli bir düzene koyup uygulayın.Farkı göreceksiniz.Cildinizle yıllara meydan okuyun!

  • Kırışıklıkları önlemek için maske


  İki su bardağı süte, 5 gr. ebegümeci koyun. İyice karıştırın. 5 dakika beklettikten sonra yüzünüze sürün.

  Ya da; 10 gram biberiye, 1 çorba kaşığı gülsuyunda 2 gün bekletilir. Karışım cam şişede ve karanlık bir köşede saklanmalıdır. Bu formülle yüz her gün sabah akşam silinir. Biberiyenin gerginleştirici ve canlandırıcı özelliği vardır.


  • Un Maskesi


  Biraz ılık süt, 3 yemek kaşığı un ve 1 yemek kaşığı balı karıştırın, ılık bulamacı yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyin. Bu maske A, B ve E vitaminleri içermekte, dolayısıyla yorgun ciltleri canlandırıcı özelliktedir.

  • Ballı Maske


  Bir fincanda aynı ölçüde un ve balı karıştırın, üzerine çırpılmış bir yumurta akı ilave edip iyice karıştırın. 10 dakika bekleyin. Yüzünüze ve boynunuza sürün. Bu maske A ve B vitaminleri içerir. Cilde gerginlik veren bir maskedir.
  • Çilek Maskesi


  Taze çilekleri çatalla ezip yüzünüze sürün. 15 dakika beklettikten sonra masaj yaparak tazeleyin. Çilek C vitamini içerdiğinden cildinize gereken nemi sağlayacaktır. (Bu maskeyi şeftali ve kayısı ile de yapabilirsiniz.)

  • Muz-Havuç Maskesi


  Bir muzu ezin, rendelenmiş havuçla karıştırın, yüzünüze sürün. 15 dakika bekletin. Bu maske A ve B vitaminleri içerdiğinden solgun ve renksiz ciltleri canlandırır.