Cildinizi kışa nasıl hazırlamanız gerekir?

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 18 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Cildinizi kışa nasıl hazırlamanız gerekir?

  [​IMG]
  Bu sene herkesin bildiği gibi kavurucu bir yaz mevsimi yaşadık. Özellikle Güney bölgelerimiz kelimenin tam anlamıyla kavruldu denebilir. Nem oranı yüksek olan bölgelerimiz nefes alamazken nemden yoksul bölgelerde yaşayanlar kavurucu sıcaklardan fazlasıyla nasibini aldı.

  Böylesine sıcak geçen yaz mevsimi bitmeye yüz tutmuş ve sonbaharın serin havası yavaş yavaş gelmeye başlamış ve kendini hissettirirken bayanlarda ciltlerini kışa hazırlamaya başlamalılar artık ufak ufak.

  1-Herşeyden önce nemlendirin

  Cildi nemli tutmak en önemli faktördür. Bunun için yapmanız gerekenlerin başında her duştan sonra vücudunuzu güzel bir nemlendirici krem ile nemlendirmek geliyor. Güneş koruyuculu nemlendiriciler tercih edebilirsiniz.

  2- Duş sıcaklığını iyi ayarlayın

  Eğer sık duş alan birisiyseniz bu nokta sizin için oldukça önemli. Suyun sıcaklığını dikkatli ayarlamanız cildiniz için gereklidir. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olacak şekilde ayarladığınız su cildinizin nemli kalmasını sağlayacaktır.

  3- Peelingi arkadaş olarak ekleyin

  Ani hava değişimlerinden dolayı cildiniz de şok yaşayacak ve sık sık kuruyacaktır. Banyo sırasında vücudunuzu keseleyerek ölü deri hücrelerinden kurtulun. Haftada bir kez duş sırasında cildinize peeling yapmaya vakit ayırın. Tabi yine peelingden sonra cildinizi nemlendirici kremler ile ödüllendirmeyi ihmal etmeyin.

  4- Dudaklar için mutlaka nemlendirici

  Kış aylarının soğuğundan en çabuk dudaklarınız etkilenir. Bu nedenle güne başlarken ve gün içerisinde mutlaka dudaklarınızı nemlendirici rujlar ya da kremler ile soğuğa karşı hazırlayın.

  5- Her zaman su

  Su her zaman en yakın arkadaşınız olsun. Vücudunuzu susuz bırakmamaya özen gösterin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayabileceğiniz gibi gün içerisinde de bolca su tüketin. (Günde 8 bardak kadar)