Cildinize Uygun Uyumlu Makyaj

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 17 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Cildinize uygun ve uyumlu makyajı bulabilmek için, yüzde makyaj denemeleri yapılarak, en uygun olan stil belirleyebilirsiniz.Özellikle ideal makyaj tonlarını bulmak için bir kozmetik mağazasına uğrayabilirsiniz orada doğru cilt tonunuzu öğrenilebilir gerekli bilgileri alabilirsiniz.

  Bayanlar için en önemli makyaj malzemelerinden birisi olan Göz farı seçiminde kahverengi, haki ve toprak tonları tercih edebilirsiniz.Makyaj uzmanları siyah göz farı ve kalem kullanmaktan kaçınılmasını, bunun yerine kahverengi kalem ve rimelin daha iyi sonuç vereceğini söylüyorlar.Ayrıca Makyajı tamamlamak için şeftali ve pembe tonlarında rujlar iyi sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

  Cildiniz açık tenli ise Açık tenli kadınlarda makyaj her zaman daha fazla risklidir. Beyaz ten üzerine yapılacak yanlış uygulamalar, kötü sonuçlara yol açabiliyor. Açık tenli kadınlar, makyaj öncesi baz oluştururken açık renk fondöten kullanmalı. Fildişi rengi fondöten, cildi dengelemeye yarıyacaktır.

  Koyu renk bir astar ile nötr renklerle kapatıcı kullanılarak makyaj destekleyebilirsiniz. Buğday tene sahip kadınlardan iseniz daha parlak bir cilt görünümüne sahip olmak için gül ve erik renklerini kullanabilirsiniz.Bej, kahverengi ve karamel gibi renkleri, altın ve gümüşle kombine edip canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.Kavun ve kayısı tonları da ışıltılı bir gölge vermek için karıştırılıp kullanabilirsiniz.

  Bilmeniz gerekenler kısaca şöyle bayanlar Makyaj teknikleri konusunda en önemli konu doğru makyaj malzemelerini kullanmak . Yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz yerlerde daha canlı tonlar kullanmak gerekmektedir.