Cildiniz Yaza Hazır mı?

'Kadınların Dünyası' forumunda Merve tarafından 8 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Cildiniz Yaza Hazır mı?

  Cildinizi yaza hazırlama konusunda birkaç öneri;

  8 bardak su için
  Vücudun su oranı azaldıkça cilt elastikiyetini kaybediyor, kırışıklık ve sarkmalar kendini göstermeye başlıyor. Cildinizin nem dengesini sağlamak için günde 8 bardak su içmeye özen gösterin.

  Peeling yaptırın
  Etkili bir çözüm için ev ürünleri yerine cilt uzmanları tarafından yapılacak peelingi tercih edin.. Örneğin glikolık asitle 2-3 hafta arayla yapılacak olan peelingler sonrasında kısa sürede iyi yanıtlar alınıyor. Peeling seansları yaklaşık 15 dakika tamamlanıyor ve cildiniz çok daha sağlıklı ve pürüzsüz görünüme kavuşuyor.

  Ben ve lekelerinizi kontrol ettirin
  Özellikle yüzümüz ve ellerimiz en çok güneş gören yerlerimiz olmaları nedeniyle UV ışınlarının tahrip edici etkisine maruz kalıyorlar. Kanser riski olması nedeniyle vücudunuzda 20 den fazla sayıda beniniz varsa, açık göz ve saç rengine sahipseniz, cildinizi mutlaka dermoskop aletiyle muayene ettirin. Özellikle ailenizde cilt kanseri söz konusu ise veya daha önceden beninizi aldırmışsanız, yaza girmeden önce rutin ben kontrollerinizi ihmal etmeyin.

  Şeker ve rafine gıdalardan uzak durun
  Çok yağlı ve şekerli besinlerin fazla tüketimi gün içinde kan şeker düzeyinde ani iniş çıkışlar yapıp, cildin sıkılığını sağlayan bağ dokusunda bozulmalara zemin hazırlıyor. Ayrıca ciltte sarkmalar ve lekelenmelerin oluşmasını da hızlandırıyor. Hücre yapısını bozan serbest radikallerden korunmak için kızartmalardan, yağlı, beyaz şekerden yapılmış tatlı ile kurabiye gibi gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

  Alkol ve kafeine dikkat
  Aşırı alkol ve kafein tüketimi cildin kurumasına yol açıyor. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için her alkol ve kafein tüketiminizde fazladan bir bardak su için ve en az düzeyde tüketmeye çalışın.

  Bir kase çilek
  Her gün veya gün aşırı tüketeceğiniz bir avuç çilek cildinize C vitamini açısından destek verecektir.

  Yürüyüş yapın
  Özellikle açık havada yapacağınız yürüyüşler kan dolaşımını hareketlendirip cildinizi daha ışıltılı hale getiriyor. Aynı zamanda egzersizle salgılanan endorfin gibi hormonlar da bu etkiyi destekliyor. Uzmanlar sağlıklı bir cilt için haftada en az 3 gün 45er dakika yürümenizi öneriyorlar.


  kaynak:elmaelma.com
   


Similar Threads: Cildiniz Yaza
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Cildiniz Yaza Hazırmı 26 Mart 2012
Kadınların Dünyası Cildinizi kışa nasıl hazırlamanız gerekir? 18 Mayıs 2016
Kadınların Dünyası Cildinize en uygun fondöten nasıl seçilir? 16 Mayıs 2016
Kadınların Dünyası Cildinize Uygun Uyumlu Makyaj 17 Şubat 2013
Kadınların Dünyası Meyve Cildinizi Güzelleştiriyor 3 Ocak 2013