Cildiniz yaşlanmasın

'Kişisel Bakım' forumunda Belinay tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Cildiniz yaşlanmasın


  [​IMG]


  Uygulayacağınız birkaç ipucu ile cildiniz her daim genç görünebilir.İşte öneriler...


  Uzmanlara göre bunları yaparsanız cildiniz daima genç kalır...  Daha fazla domates ve domates ürünü tüketin: Domates ürünlerindeki likopenin güneş ışınlarının cilt yaşlandırıcı etkisini yüzde 20-40 oranında azalttığını gösteren çok sayıda araştırma var.  Antioksidan gücü zengin üç meyveye öncelik verin: Yüksek antioksidan içerikleri nedeniyle erik, üzüm ve elmanın beslenmede öncelik taşıması gereken meyveler olduğu belirtiliyor.

  Omega-3 zengini balıklardan daha çok yararlanın: Omega-3 yağ asitlerinden EPA'nın güneş ışınlarına bağlı cilt hasarını azaltmada önemli bir etkisi olduğu belirlenmiştir. Ülkemiz balıklarında da Omega-3 bol miktarda mevcut: Uskumru, hamsi, levrek bunlardan bazıları.

  Omega-6 yağ asitlerinden destek alın: Bitkisel yağlarda (zeytinyağı, fındık yağı, ayçiçeği yağı) bulunan Omega-6 yağ asitlerinin de cilt dostu olduklarını unutmayın.

  Turunçgillerden zengin bir besin planı yapın: Sadece portakal, greyfurt tüketmekle yetinmeyin. Turunç kabuğunda bulunan "d-limonene" isimli maddenin cilt dostu olduğu belirlendi.

  Yeşil ve siyah çaydan yararlanın: Özellikle yeşil çayın güçlü bir cilt dostu olduğu kuşkusuz. Yesil ve siyah çaydaki (daha az etkilidir) bu güç, ihtiva ettikleri polifenollerle iliskilidir.

  Daha çok sebze tüketin: Sebzelerin de en renkli olanlarını ve en tazelerini tüketin.

  Keten tohumu ile tanışın: Keten tohumunda Omega-6 yag asitlerinin de bulundugunu bilirseniz, bu ucuz ama etkili besinin cildiniz için de önemli bir destek olduğunu unutmazsınız.

  alıntıdır
    2. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

  çok yararlı bilgiler öğrendim canım
    3. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

  sayın dokturum benim cildim yaşlı ne yapmam lazım peki he :f20::f196:
    4. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

  Disco ya estetikle cildini gerdirecen yada şansına küsecen yaşlıları hiç gençleştirebiliyormusun yafff hadi sana geçmiş olsun geçmiş olsun:f106::f106:
    5. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

  Bana Omega-3 demeyin :f1:
    6. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

  Biraz dengesiz besleniyorum özellikle meyve konusunda :oops:
    7. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

  cildimizi önemsemeyiz pek ama gerçekten dikkat etmeliyiz teşekkürler belinaycim.
    8. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

  Bi hayli dengesiz besleniyorum ben saydıklarının çoğu değil boğazımdan kapımın önünden geçmiyor :f106:
  helede domates ve domates ürünleri :( ben tabiatın kuralına boyun eğeceğim artık buruş kırış tonton bir nine olmaktan kurtuluşum yok sağlıklı olsam oda yeter bana :f30:
    9. Cevap: Cildiniz yaşlanmasın

  çok yararlı bilgiler cnm