Cildimizi Sıkılaştıran Besinler

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 3 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/cildi-sikilastiranbesinler-8103.jpg]cildi-sikilastiranbesinler-8103[/IMGALT]

    Yazımızda sizlere cildimizi sıkılaştırmaya yarıyacak besinlerden bahsetmek istedik.Bu sayede cildimizin daha sıkı ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlıyabilir.Biraz çaba ve biraz öğrenme isteğiyle sıkı bir cilde sahip olabilirisniz sevgili bayanlar.Bunun için yazımızı dikkatlice okumanız yeterli olacaktır.

    Cildinizin sıkılaşmasını istiyorsanız A vitamini bulunan sebzeler ve süt ürünleri tüketmeye çalışmalısınız.Cildinizin su tutma kapasitesini arttırmak istiyorsanız içinde A vitamini bulunan sebze ve meyveleri daha çok tüketmeniz gerekmektedir.Cildinizin gerginliğini koruyan bu vitaminleri. balık yağından yumurtadan sütten karaciğer ve tereyağından almanız mümkündür.Peynirin de içerisinde de A vitamini bulunduğu için cildinize gerekli olan iyileştirmeyi yapacağını düşünerek bol bol peynir tüketebilirsiniz.

    Cildinizi sıkılaştırmaya yarıyacak sebzeleri saymamız gerekirse, cildinizin gerginliğini arttıran sebzeler arasında, havuç, ıspanak, lahana, biber, brokoli, koyu yeşil sebzeler, mango, portakal ve mandalina bulunmaktadır.Uzmanlar cildinizin günlük A vitamini ihtiyacının 800-900 miktogram oranında olması gerektiğini söylüyorlar.Buna göre ortaboy bir mangoda yaklaşık 800 mikrogram A vitamini bulunmaktadır.Cildinizin yenilenmesini ve ölü hücrelerden arınmasını istiyorsanız içeriğinde mutlaka A vitamini bulunan kremleri kullanmaya özen göstermelisiniz.