Cilde parlaklık veren tavsiyeler

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Cilde parlaklık veren tavsiyeler
  [​IMG]

  Günümüzde kadınlar kadar erkeklerinde özen gösterdiği ve artık sık sık bakım yaptırarak genç tutmaya çalıştığı cildimize ne yaparsak daha canlı ve parlak görünür?

  Parlak bir cilt için ilk yapılması gereken şey bol su tüketmektir. Günde 2 litre içilen su cildin nemini sağlayacak ve kırışıklıkların azalmasına neden olacaktır. Yıllardır cilt bakımında pek çok farklı görüş ortaya atılır ancak hepsinin ortak noktası kişilerin su tüketiminin günlük 2 litre olmasıdır. Bu nedenle eğer genç kalmayı istiyorsanız mutlaka cildin günlük su ihtiyacını karşılamanız gerekir.

  Su tüketimi konusunda gerekli özen gösteriliyor ise sırada cildin belirli aralıklar ile temizlenme aşaması var. Sabah ve akşam cildinizi yüz temizleyicileri ile mutlaka temizleyin, yıkayın ve kurulayın. Böylece ölü deriyi cildinizden atmış olacaksınız.

  Cilt temizliği yapıldıktan sonraki aşama ise doğru bir nemlendirici ile cildi nemlendirmektir. Bu cildin dengesini korumak için çok önemli bir etkendir. Eğer kaybolan nemi geri kazanamazsanız o zaman cildiniz daha fazla yağ salgılar.

  Elma, karpuz, ahududu gibi antioksidan açısından zengin olan meyveler tüketin. Ayrıca düzenli olarak limon suyu içmek cildin esnekliğini korumasını sağlar ve kırışıklıklar gibi yaşlanmanın ciltte görülen belirtilerini geciktirir.

  Son olarak iyi bir gece uykusu uyumaya özen gösterin çünkü bilinen bir diğer gerçekte şudur ki gece uykusunun yerini hiçbir şey tutmaz. Gece geç saate kadar oturup öğlen saatlerine kadar uyumak yada kaçta yatarsanız yatın uykunuzu almadan erkenden uyanmak sizi yorgun düşüreceği gibi cildinizi de etkileyecektir.