Cilde İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 31 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


 1. Cildimizin sağlığı için bakım kadar önemli olan şey tükettiğimiz besinlerdir.Yediğimiz gıdalar cildimizi yakından ilgilendirir ve cildimizin görünümünü büyük ölçüde etkiler.Beslenirken besin değeri yüksek olan gıdaları tüketmeye dikkat etmeliyiz.Vücudumuz için gerekli olan vitamin ve minerallerin düzenli olarak alınması genel sağlığımız için olduğu kadar cildimizin sağlığı içinde yararlıdır.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cilde-iyigelen-besinler-50868.jpg]cilde-iyigelen-besinler-50868[/IMGALT]

  Cildimiz için önemli besinler

  Cildimiz için olsun vücut sağlığımız için olsun tüketmemiz gereken besinlerin başınd ayer alan ceviz badem.Portakal ve yumurta.Aynı zamanda vücudumuzun su ihtiyacını karşılamamız gerekir cilt güzelliğimizi büyük ölçüde etkileyen su vücudumuza yeteri kadar verilmelidir ki cildimiz çok daha canlı ve sağlıklı görünsün.Ayrıca yeşil yapraklı sebzelerinde çok büyük faydası vardır.Cildimiz için ve sağlığımız için özellikle mevsiminde tüketilen yeşil yapraklı sebzeler çok faydalıdır.

  Havuç Cildimiz ve göz sağlığımız için gerekli olan vitaminler arasında yer alır.Havuç A vitamini yönünden oldukça zengin bir besindir. Havuç da cildimiz için doğal retinol işlevi görerek antioksidan etkisi ile cildin görünümünü geliştirebilmektedir. A vitamini bakımından zengin gıdalar arasında süt ve kepekli tahıllarda vardır bu besinleride A vitamini takviyesi için tercih edebiliriz.

  Domatesin içinde bulunan Likopen antioksidan görevi görmektedir.Likopen cildimizin yaşlanma belirtilerine yaşlılık lekelerine ve kırışıklıklara karşı korur.Balık Somon, tuna gibi yağlı balıklar omega 3 yağ asitleri bakımından zengin bir besin kaynağımızdır.