Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Elfida tarafından 25 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Çil tedavisi
  Çil nasıl tedavi edilir
  çilden kurtulma yolları

  Çillerin yok olmasında kullanılan kimyasal peeling yöntemi, uzun bir süreç olup sabır isteyen bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peelingler ile çil tedavisinde görülen sonuç genelde çillerin renginin açılarak, ebatları küçültülerek daha az görülür hale getirmek oluyor. Kimyasal peeling yöntemi ile çillerinizin durumunda göre 5 ila 10 seans ardından, çillerinize veda edebilirsiniz.

  Kimyasal peeling yöntemi ile çil tedavisinden istediğiniz sonucu alamazsanız diğer bir çiil tedavi yöntemi olan lazer ile çil tedavi yöntemini deneyebilirsiniz. Lazer ile çil tedavisi yönteminde çillerinizin rengi daha kısa sürede açılıyor ve çillerinizin ebatları daha kıza zamanda küçültülerek zamanla yok ediliyor. Lazer ile çilleri yok etmek tedavisinde başarılı sonuca ulaşma süreniz çillerinizin çokluğu, derinliği, renginin koyuluğu gibi etmenler son derece önemli.

  Çilleri geçirmek için şayet kimyasal peelingler veya lazer tedavisi uygulama şansınız yoksa evde kendiniz de çil yok edici kürler yapabilirsiniz.

  Bir çay bardağı suyu bir cezvenin içine koyun ve içine bir yemek kaşığı keten tohumu ilave edip kaynamasını bekleyin. Kaynamaya başladıktan 5 dakika sonra ocaktan alın ve 10 dakika bekletin. Ardından bu karışımı çillerin üzerine sürüp 20 dakika bekleyip, ılık su ile yıkayın.

  Mutfak robotunun içine bir tutam maydanozu sapları ile birlikte atın. Üzerine yarım çay kaşığı tuz serpin ve yarım limonun suyunu sıkın. Ardından 2 çay kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı sütü ilave edip mutfak robotunu çalıştırıp püre halini getirin. Elde ettiğiniz bu maskeyi çillerin üzerine sürüp 20 dakika beleyin ve ılık su ile yıkayın.
   


Similar Threads: Çil Tedavisi
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Cilt Kuruluğu Tedavisi 17 Eylül 2011
Kişisel Bakım Pembe Maske Cilt Tedavisi 27 Nisan 2011
Kişisel Bakım Cilt Lekeleri Tedavisi 29 Aralık 2010
Kişisel Bakım cilt kuruluğu tedavisi 11 Ağustos 2010
Kişisel Bakım Hamilelik Sonrası Ciltte Oluşan Lekeler Nasıl Geçer 17 Ağustos 2015