Charles Aznavou Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 9 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Charles Aznavou Hayatı
  Charles Aznavou Biyografisi

  Shahnour Vaghenag Aznavourian biline sahne adıyla Charles Aznavour Fransız şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve diplomat. Fransa`nın en popüler ve kalıcı sanatçılarından biridir.

  Charles Aznavou Ermeni kökenli bir ailenin oğlu olarak 22 Mayıs 1924te Paris`te dünyaya geldi. Fransaya Gürcistandan göç eden babası Michael Aznavourian şarkıcı, Adapazarından göç eden annesi Knar Baghdasarian ise oyuncuydu. "Caucase" isimde bir lokantaları vardı. Sanatçı bir aileden geldiğinden küçük yaşta tiyatroyla tanışan Aznavour henüz dokuz yaşındayken oyunlarda rol alıp şarkı söylemeye başladı. Küçük kumpanyalarda şarkı söyleyerek başlayan kariyerinin dönüm noktası ünlü Fransız şarkıcı Edith Piafla tanışması oldu. Piafla birlikte Amerikaya ve Avrupanın çeşitli kentlerine düzenledikleri turneler sonucu dünyaca ünlü bir şarkıcı haline geldi.

  Charles Aznavou Altı dilde (Fransızca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Almanca ve Rusça) dilde şarkı söyleyebilen çok yönlü bir sanatçı olan Aznavourun dünyanın dört bir yanında pek çok hayranı vardır. Ana dili Fransızca dışında, İngilizce ve Almanca da konuşur, ama Ermenice bilmemektedir. Bugüne dek, altmışa yakın filmde rol alan Aznavour yüzlerce beste yapmış ve şarkı sözleri yazmıştır. Fransa`nın Frank Sinatra`sı olarak da lanse edilen Aznavour`un hemen hemen bütün parçaları aşkla ilgilidir. 1970`lerde "Dance in the Old Fashioned Way" ve "She" parçalarıyla İngiltere'de büyük başarı elde etti.

  Charles Aznavou 1988`de yaşadığı depremle ağır yaralar alan Ermenistana “Ermenistan için Aznavour adlı bir vakıf kurarak maddi manevi yardımlarda bulunuyor. Bu çabaları nedeniyle Ermenistan Hükümeti 2004 yılında ülkenin en yüksek mertebesi olan "Ermenistan Ulusal Kahramanı" ödülüne layik görmüştür. Charles Aznavou 2008 yılındada Serj Sarkisyanın imzaladığı kararname ile Aznavour'a Ermenistan vatandaşlığı verilmiş ayrıca 2009 yılında Ermenistan'ın İsviçre Büyükelçisi olarak atanmıştır. Charles Aznavou Ayrıca 2009 yılından itibaren Birleşmiş Milletler'de Ermenistan'ın daimi delegesi olmuştur.

  Charles Aznavou Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Charles Aznavou Kimdir
 1. Aderito
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  499
 2. Burcu
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  9,490
 3. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,071
 4. Bella
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,625
 5. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,191