Ceyhan Yalçın Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda Aderito tarafından 14 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ceyhan Yalçın Kim kısaca


  Ceyhan Yalçın 23.09.1964'de Konya Karapınar'da doğdu.İlk ve orta, lise öğrenimini Konya Karapınar'da tamamladı.Sonrasında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Lisans, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimi ana bilim dalında master eğitimini tamamladı. "Türkiye'de Çevre Yönetimi ve Çevre Eğitimi" konulu master tezi 1993 yılında yayınlandı.

  [​IMG]

  1991 senesinde, Başbakanlık Çevreden Sorumlu Devlet Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak çalıştı. Aynı yıl yeni kurulan Çevre Bakanlığına müşterek kararname ile Bakanlık Müşaviri olarak atandı. 1996 yılında Başbakanlık Basın ve Halkla ilişkiler Müşaviri olarak Başbakanlık kadrosuna geçti ve aynı sene Basından Sorumlu Devlet Bakanlığında özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü. 1997 yılında Vakıflardan Sorumlu Devlet Bakanlığında Özel Kalem Müdürlüğü ve 1999 yılında Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığında Bakan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

  1999 mahalli seçimlerde Konya Karapınar Belediye Başkanlığı seçimlerine katıldı. 2001 senesinde Gümrük Müsteşarlığı Personel Dairesi Başkanı olarak göreve başladı. Gümrük Müsteşarlığında sırasıyla Müsteşarlık Müşaviri, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, Gümrükler Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve aynı Genel Müdürlükte, Genel Müdür Yardımcısı Vekilliği görevlerinde bulundu.

  Hala Gümrükler Kontrol Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yapan Ceyhan YALÇIN ; Evli ve bir çocuk babasıdır.