Çevremizde Önemli Kirlilik Nedenleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 11 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Çevremizde Önemli Kirlilik Nedenleri Nelerdir?
  Çevre kirliliğinin en önemli nedenlerindne biri elbetteki insna faktörü çevrenin en büyük düşmanı insan olarak görülüyor malesef.Sağ duyulu insan sayısı artmadıkça çevremizdeki kirlilikle başa çıkmamız imkansız gibi görünüyor.

  Çevre kirliliği dünyada son yıllarda üzerinde durulan ve insanların ortak problemi olarak belirlendi çevre kirliği gönüllü kuruluşlar tarafından da sık sık gündeme getirilmektedir.Çevremizdeki kirliliğin başlıca nedenlerinden biri olan çeşitli kaynaklardan çıkan katı, sıvı ve gaz halindeki kirletici maddelerin hava, su ve toprakta yüksek oranda birikmesi nedeniyle oluşan çevre ve hava kirliliğidir.

  Hava kirliliği, su kirliliği, toprak kirliliği, gürültü kirliliği ve radyoaktif kirlilik başlıca çevre kirliliklerindendir.

  İnsanlar yüzyıllardır kişisel hırslarla, daha çok kazanmak arzusuyla, tembellikle, sorumsuzlukla doğaya zarar verenler kendilerinin doğanın bir parçası olduklarını ve verdikleri zararın kendilerine döneceği gerçeğini göz ardı etmişlerdir öalesef.

  Yıllardır çvreye verdiği zarardan çok çeken insanoğlunda bir çevre bilincinin oluşması en azından önemli bir kısmında çok yeni sayılmaktadır.